Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie do tych, co składali papiery na brytyjskie obywatelstwo. W wymogach jest taki punkt:

When to apply
You must have been physically present in the UK exactly 5 years before the Home Office receives your application. Your application may be rejected if you cannot prove this.

Example

If the Home Office receives your application on 20 June 2022, but you left the UK on 10 June 2017 and returned to the UK on 25 June 2017, you will not qualify. You’ll need to wait until 24 June 2022 to apply.

Rzeczywiście trzeba jakoś udowodnić swoją obecność w UK tego jednego konkretnego dnia 5 lat temu? I jak na przykład to zrobiliście?

#uk
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czoko: Ja zaaplikowałem z żoną 21 września, a 13 listopada dostałem decyzję pozytywną. Teraz czekamy na ceremonię.
Testu ze znajomości angielskiego nie zdawaliśmy, więc niestety nie pomogę jeśli chodzi o cenę, a LITUK kosztował £50 jak ktoś już wspominał.
Nikt nie kazał udowadniać wyjazdów z UK, jedynie podać daty. W sumie wszystko bardzo gładko poszło.
Z tego co wiem to jeśli miałeś jakieś momenty w życiu gdzie byłeś na własnym
  • Odpowiedz
@Slawkus_86: Prawda to. Uzyskałem tu inżyniera i teraz kończę magistra.
Jesteś zwolniony z testu z języka jeśli ukończyłeś studia wyższe nauczane w języku angielskim (niekoniecznie w UK).
  • Odpowiedz