Wpis z mikrobloga

Chciałbym prosić Was o pomoc przy wyborze słuchawek bezprzewodowych bluetooth. Zbliżają się święta i urodziny mojego taty, chciałbym mu z tych okazji sprezentować słuchawki bezprzewodowe. Byłyby głównie używane w domu i biurze, więc aktywne tłumienie hałasu nie jest tym, na co najbardziej kładę nacisk. Słuchawki byłyby wykorzystywane do słuchania muzyki (klasyczna - np. Mozart, Bach, Vivaldi, Chopin oraz muzyka latynoska/rock - np. Santana, Los Lobos, Pink Floyd itp.) oraz rozmów telefonicznych. Poniżej przedstawiam listę tego, co wydaje mi się (po recenzjach) warte uwagi:

1. Bang & Olufsen BEOPLAY H9 3rd Gen - dobra jakość wykonania, aluminiowa konstrukcja, wysokogatunkowa skóra naturalna, wymienna bateria.
2. Sennheiser Momentum 3 Wireless - dobra jakość wykonania, konstrukcja także oparta na metalowych elementach, wykorzystanie wysokogatunkowej skóry.
2. Bowers & Wilkins P7 Wireless - dobra jakość wykonania, konstrukcja oparta na metalowych elementach, dobre opinie, niestety już nieprodukowane - problem z dostępnością.

ewentualnie jeszcze:

4. Bose NC 700
5. Denon AH-GC30
6. Audio-Technica ATH-DSR7BT

Sony WH-1000XM3 odrzucam ze względu na pojawiające się pęknięcia plastikowych elementów konstrukcyjnych i lekceważenie tego problemu przez serwis.
Najbardziej interesuje mnie pierwsza trójka, ewentualnie jeszcze BOSE NC 700, ale ze względu na plastikową konstrukcję mam pewne obawy. Może ktoś z Was miał możliwość porównać niektóre z tych modeli, albo posiada jakiś i może podzielić się opinią? Wszelkie dodatkowe informacje byłyby bardzo pomocne w dokonaniu wyboru.

#muzyka #audio #sluchawki #elektronika #bezprzewodowe #wireless #bluetooth #sprzetaudio #audiovoodoo ( ͡º ͜ʖ͡º) #relaks #telefony #technologia
  • 2
Wiem że w czas, ale dorzucę co wiem.

Słusznie odrzucasz XM3, bo skrzypią niemiłosiernie.
Bose 700 mają wadę konstrukcyjna zawiasów i jeżeli nie ustawisz ich idealnie na głowie to będą obijać się muszle o pałąk.

Osobiście, po sprawdzeniu powyższych kupiłem Momentum 3.
Zdecydowanie najlepsza jakość wykonania, dźwięk też bardziej przypomina słuchawki za 1K. Mają trochę za dużo basu, ale można to naprawić wbudowanym w aplikacje EQ, dodatkowo słuchawki mają pamięć więc wystawy