Wpis z mikrobloga

@Horaccy: jakbym się znał, to bym nie pytał. wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że w tę stronę kieruje się pis, a po poprzednich latach ich rządów wiem, że nie ma co liczyć na to, że głos większości społeczeństwa ich od tego powstrzyma
@g1venchy: Litości kolego, wyjście z Unii Europejskiej to nie jest usunięcie konta na wykopie, popatrz na Brexit, ile to już trwa i jakie są tego motywacje. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek Polska wyszła z unii, chyba szybciej ta organizacja sama upadnie. Skoro się nie znasz, to nie zajmuj sobie głowy takimi sprawami, bo poważnie, to jest jedyna kwestia, która będzie decydować o twojej ewentualnej emigracji? Litości kolego.
@Horaccy: sugerowałem się tym co ostatnio znalazłem na twitterze i mimo, że szczególnym fanem natemat nie jestem, wydaje się to brzmieć sensownie - i chociaż nie do końca rozumiem co pis miałby na tym zyskać, poza oczywiście całkowitą wolnością w przemianie Polski w totalitarny #!$%@?łek, patrząc po pompowanej ostatnio narracji antyunijnej zacząłem się serio bać tego scenariusza
@Horaccy: a co do decyzji o emigracji - nie mogę już edytować poprzedniego komentarza - raczej straciłem nadzieję na to, że kiedykolwiek Polska będzie krajem w którym chciałbym mieszkać. póki co cały czas z pewnych przyczyn wyjazd był dla mnie nieopłacalny, ale miałem go w perspektywie max 4-5 lat. ewentualne wyjście Polski z Unii oczywiście musiałoby ten plan przyspieszyć
@syn_admina: To Rzym upadł w dwa/trzy lata? Nie, ten proces trwał zdecydowanie dłużej, więc odnośnie wątku OPa, to on już prawdopodobnie nie będzie żył, jak ten kraj miałby wyjść z Unii.
@Horaccy: op chce wiedzieć czy świat który umiera na jego oczach przetrwa jeszcze choć torchę.

5lat temu jak napisałem "nie straszcie pisem" to dostałem kilkaset plusów. dziś nie straszczie polexitem jest jak widzę na topie, pytanie kiedy na topie będzie "nie straszcie putinem"

zresztą już od wielu lat mowi się o ue dwóch prędkości.
do tej pory belgia, holandia, austria głośno gardłowały żeby pogonić polaków i węgrów z podwórka
dziś w