Wpis z mikrobloga

@OmarBongo: mógłby uciec, wystarczy ze by sie przestraszyl czegokolwiek, poleciałby gdzieś nie znając okolicy i by sie zgubił. Koleś, o którym mówisz pewnie miał papuge na szelkach, a jak nie to pewnie juz była tak przyzwyczajona, ze mogli wychodzić bez. W przyszłym roku jak sie zrobi ciepło bede próbował ich przyzwyczajać do szelek to też bedziemy na spacerki wychodzic
@Michael_Scott: a to nie jest też tak że można podciąć ptakowi końcówki piór na skrzydłach czy coś w tym stylu i on traci możliwość latania dopóki mu nie odrosną? Może ktoś mnie wprowadził w błąd, pytam u źródła :D
@orkin2913: niektórzy tak robią, ale ogólnie przycinanie lotek jest bardzo potępiane, bo o ile w przypadku ptaków hodowlanych (kury, kaczki etc.) ma to jakiś sens żeby nie uciekły, o tyle w przypadku papug to już tylko fanaberia właściciela, który chce mieć ptaka, który nie bedzie latał po mieszkaniu i mu nie ucieknie z ręki. Papuga musi polatać, jak nie chcesz żeby latała po mieszkaniu to kup klatke na tyle dużą żeby
@Michael_Scott szkot, co sie z Toba dzieje? Strasznie zdziadziałes i stetryczałes, niegdyś król nocnej zmiany, dziś mam wrazenie że chyba masz jakos depresje, w goracych tylko Twoje ptaszki, gdzie jest Twoj pazur? Przeciez nienawidzisz wykopu tak samo jak ja..
@Meitantiev: wiem, widziałem tez nagrania jak ludzie mnichy puszczali, tak jak mówisz - kwestia praktyki i podejścia. Nie moge sie doczekać wyjścia na szelkach. Jestem pewien, ze Maćka dam rade przekonać, bo on sie wszedzie da mi dotknąć, z Kasią może być ciężej
@OmarBongo: Pamiętam, że starsza siostra miała jakąś papugę w uj lat temu. Miałem kilka lat, pamiętam jak przez mgłę.

Bardzo przypadkiem, #!$%@?ła. Płacz przez kilka dni, nie, papuga to nie gołąb nie wraca xD