Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje emigrację wraz z drugą połówką myślę, że do końca przyszłego roku i czy moglibyście dać jakieś rady? Wiem, że na początku praca pewnie na jakimś magazynie czy coś podobnego, ale jakie są możliwe ścieżki rozwoju, aby choć trochę wybić się ponad najniższą krajową? Studiów raczej nie skończę, zresztą to i tak kierunek przyrodniczy, Angielski i niemiecki komunikatywnie dlatego też celuje w te dwa kraje. Jest jakaś branża do której warto się przyuczyć i zapewni dobry żywot? Nie wiem, elektryka np. apbo słyszałem, że operatorzy cnc dobrze zarabiają. Pytanie tylko czy przed 30 opłaca sie jeszcze robić takiw ruchy i ryzykować. Mam całkiem dobrą, stałą pracę w pl która mnie wykańcza, a wyjechac stąd chciałem zawsze :E

#emigracja #kiciochpyta #praca #pracazagranica
paczek_zsmalcem - Mirki, planuje emigrację wraz z drugą połówką myślę, że do końca pr...

źródło: comment_1606555985Trk2ES8f6vW9XrIrBLLa9S.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@paczek_zsmalcem: na elektryka mozesz zawsze probowac sil. Z perspektywy uk startujesz jako "electrician mate" potrzebujesz karty cscs do tego zeby wchodzic na budowy. Jesli zalapiesz sie do dobrej firmy albo wysla cie na szkolenia albo do collegu zrobić nvq lvl 3, jednak teraz juz troche pozno przed brexitem moze byc zeby wszystko ogarnąć.
@chaberr: czyli mówisz, że typowo musi być szkoła i zawód, a nie kursy, pozwolenia itd? Nie wiem, może gdybym rzeczywiście ogarniał temat, albo zaczął to robić jeszcze w Polsce coś jednak by z tego wyszło
@adriano30: czyli jest jakiś pomysł na przyszłość, zagłębie temat, ale będę szukał też dalej (ʘʘ)