Wpis z mikrobloga

Mój kolega z pracy to fanatyk terminala. Pół klawiatury #!$%@? macrosami. Kiedy próbujesz pisać cos na jego klawiaturze średnio 2 razy na linie kodu uruchomisz jakieś skrypty. Oczywiście trzeba pisać potem do adminów bo ni chu*a sie da to odkręcić. W swojej 3-letniej karierze programisty już z 10 razy byłem u dev opsów, Tydzień temu poszedłem odebrać pit na 3 piętro to oni widząc mnie przez szklaną ściane już zaczeli patrzeć po logach, bo myśleli ze znowu cos je*lo.
Ma 2 monitory ale 1 z nich zawsze cały zajęty jakimiś portalami Świat Bindownika, Minimal terminal, czy Super Shortcuts. Codziennie spędza 1h rano na odświeżaniu wszystkich stron i zakładek po kolei. Byłem na tyle głupi ze pokazałem mu aplikacje która może wysłać notyfikacje o nowym skrócie czy komendzie w linux shelu.

Nie dość, że cały czas odblokowuje nerwowo telefon, to jeszcze kręci niepotrzebne gównoburze jak to ludzie używający windowsa to podludzie, i z ich możliwościami to mogą sobie co najwyżej “nasr*c do ryja”. Dodatkowo siedzi na jakiś porąbanych forach dla fantyków linuxa i wymieniają się nowo stworzonymi skryptami, mało tego potrafi drzec morde do monitora jak widzi pytania na forum zwiazane z CMD. W kuchni tez zawsze sie nie da z nim porozmawiać, bo od razu gada tylko o tych komendach i za każdym razem i tak temat schodzi na to jaka jest najlepsza dystrybucja linuxa. Raz zrobił grubsza akcje, bo był odpowiedzialny za zatrudnianie nowych ludzi. I przez 4 miesiące nikt nowy sie nie pojawił mimo napływu całkiem dobrych CV’ek.
Po 4 miechach odsunęli go od stanowiska, bo się okazało ze wszystkich spławił.
Na pytanie dlaczego?
odpowiedział “Nie godni byli”

Zapytałem ale jak to “Daj spokój to zwierzęta były, 90% na ubuntu siedzi”
Pamiętam za to CV takiego jednego Typa, i mowie mu no a ten ziomuś co byl w lutym? no mnie wydawał się dobry.
“No też tak myślałem, ale na koniec dowiedziałem się ze używał Elementary OS. Z takimi zapędami to niech na ASP idzie”
Raz dostaliśmy stażystę Mirka, i akurat jechaliśmy razem na konferencje całym działem.
Tak sie stało, że ten stażysta siedział w pociągu obok mojego kolegi. Wszyscy sie dobrze bawią, dyskutują, śmieją, a on nagle zaczął drzeć na niego morde.
Jaka dystrybucja najlepsza. Kiedy odgarnał swoje długie włosy za uszy odsłaniając przy okazji koszulke z Woodstocku wiedziałem, że już jest nie jest za wesoło.

“Weź mnie nie wkur*iaj Mirek WIDZIALEŚ JAKIE UPRAWNIENIA I KOMENDY SA W ARCH LINUX? DO TEGO AKTUALIZACJE. NOWY TYDZIEN I JEB AKTUALIZACJA”
“CO TY GADASZ Tails TO PRAWDZIWY SYSTEM, TWOJA DYSTRYBUCJA I JEJ BEZPIECZENSTWO MOZE JEJ NASKOCZYC”
“CO TY MI TU O Talisie PIERD*LISZ I BEZPIECZENSTWIE JAK TY NA CHMOD-777 BYS SIE JUZ WY*EBAL.
ARCH LINUX TO KRÓL DYSTRYBUCJI TAK JAK LEW JEST KRÓL DZUNGLI”
Kolegę tak telepało, że wysiadł z pociągu na stacji, na której akurat się zatrzymywaliśmy, i mówi, że on to tą konfe i tak Pie*** bo woli się pouczyć w tym czasie nowych komend.

#pasta #linux #heheszki
  • 4
@SatoshiNakamoto

Mój kolega z pracy to fanatyk terminala. Pół klawiatury #!$%@? macrosami. Kiedy próbujesz pisać cos na jego klawiaturze średnio 2 razy na linie kodu uruchomisz jakieś skrypty.


Musisz wpiąć swoją klawiaturę miras, wtedy będzie ok.
Mam nadzieję że pomogłem( ͡° ͜ʖ ͡°)