Wpis z mikrobloga

W ciągu ostatnich tygodni czy to tutaj czy w innych miejscach można było natrafić na masę komentarzy typu:
- A bo Sony to rucha graczy
- Sony to gówno i nie ma takego podejścia do klienta jak MS
I tak dalej, i tak dalej. Masa tego typu komentarzy, bardziej lub mniej dokładnie parafrazowanych. W związku z tym chciałym zapytać, co konkretnie Sony zrobiło takiego złego, że tak to wszystkich boli?
Jest oczywiście jedna rzecz, która się pierwsza nasuwa i jest oczywista czyli podniesienie ceny gier i jak najbardziej się zgodzę, że nie jest to jakiś krok, który by mi się podobał, chyba nikt temu nie przyklaskuje. Ale poza tym? Co takiego Sony robi źle w stosunku do MSu? Dorzucam tagi Xboxowe ze względu na to, że sporo takich zarzutów pada ze strony użytkowników tej konsoli.
I prosiłbym o jakieś rzeczowe i sensowne argumenty czy komentarze, a nie na poziomie wpisów skna czy ethicsa, których jedynym celem jest robienie gównoburzy.
#ps5 #ps4 #xbox #xboxone
  • 56
  • Odpowiedz
@Cinkito: Exclusivy są droższe, tak. Ale nie gry ogółem, bo narracja ludzi zawsze jest taka że gry na PS5 są droższe, człowiek czyta i myśli że każda gra tyle kosztować będzie, a nie exclusivami tylko człowiek tam gra. Nie, gry nie są droższe. Są takie same, bo porównujemy cene gry A do ceny gry A. A nie randomową grę na randomową grę. Chyba że ktoś zrobi średnią ze wszystkich gier,
  • Odpowiedz
@Sarseth: tylko, że exy to jest największa zaleta systemu Sony. I jeśli przy poprzedniej generacji te exy kosztowały 250 zł, a teraz będą kosztować 330 zł to trudno nie mówić o podwyżce cen gier. Moim zdaniem ta nastąpiła i tyle. Oczywiście grę można kupić, przejść i sprzedać albo po prostu poczekać aż jej cena spadnie, ale mimo wszystko będę się upierał, że nastąpiła podwyżka cen gier. I zobaczymy czy MS
  • Odpowiedz
@Cinkito: Oka, jasne, rozumiem. No jasne, poczekamy zobaczymy. Sam też XSX planuje kupić w 2021, ale najpierw chciałem PS5, bo w świat konsol wracam od czasów ps3 i xbox360. Wszystko z xboxów prawie ograłem na PC to co chciałem lub miałem czas, a to co wychodziło na ps4 nie miałem jak (odejmując to co dostało potem port oczywiście). Więc dlatego akurat ta konsola pierwsza. A samych preferencji innych nie mam,
  • Odpowiedz
@Cinkito: dodaję od siebie. Cześć akcesoriów nie działa z PS4 na ps5 mimo że w sumie nie ma zbyt racjonalnych podstaw żeby tak było. Płatne remaki. #!$%@?ąc od cen to nie można grać w gry z PS3 bo przecież lada chwila zrobimy nie dość że bardzo drogi exclusive to jeszcze do tego remake, hello demons souls. Dyski? No raczej nie sądzisz że sobie podłączysz tani dysk SSD z marketu, musisz
  • Odpowiedz
@Snaki: zagraniczne portale stale podają widełki 2.1-2.5mln sprzedanych konsol. A przypominam że pozostałych 7mln jak nie było, tak nie ma.

Also, nie zrozumcie mnie źle. Nie jestem tutaj po to żeby naskakiwać na sony i ich konsolę. Jestem największym soniarzem jakiego znam i bez wątpienia kupię ps5, zapewne do tego z czasem dojdzie slimka i pro. Po prostu nie lubię być oszukiwany.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: Mam 3 pady do PS4 czy zadziałają z ps5? Tak,nie, nie wiem domyśl się. Wiem że ta technologia w nowych padach to przełom i mega się jaram ale ja chcę tylko pograć w Fifę. Wsteczna kompatybilność z PS4 była zapowiedziana tylko na kilka tytułów, potem dodali 99% - COD warzone pokazuje jak działa to na ps i xb. Ograłem wszystkie "eksluziwy" na PS3 czy dostałem od Sony jakiś darmowy
  • Odpowiedz
dodaję od siebie. Cześć akcesoriów nie działa z PS4 na ps5 mimo że w sumie nie ma zbyt racjonalnych podstaw żeby tak było


@Xoltron: które akcesoria nie działaja?

Płatne
  • Odpowiedz
@Cinkito: Ja myślę, że częściowo problem tu stanowi też sam sukces Sony ostatnich lat i ogólnie Polska mentalność. Może to trochę głupi przykład, ale zobacz na to jak to 'działa' w Polsce na co dzień. Ktoś odnosi wielkie sukcesy? Trzeba go zwyzywać od złodziei i prywaciarzy, bo przecież na pewno kradnie i oszukuje wszystkich dookoła. Ktoś odnosi umiarkowane sukcesy? Porządna firma, nie można powiedzieć nic złego.
Ponadto zawsze wobec tych,
  • Odpowiedz
@Cinkito: Nie wiem jak się tak fajnie cytuję no ale.

Pady z ps4 nie działają do ps5. Na xie działają.
Rozumiem, że jest to zrobienie gry od zera, ale jeżeli mógłbym sobie pograć w GoW3 z ps3 to może bym nie kupił remake'a na ps5, a może bym kupił. Moja decyzja, jednak xbox nie ma z tym problemów żeby te gry działały.
No nie wiem jak będzie dalej wyglądać sprawa
  • Odpowiedz
Pady z ps4 nie działają do ps5


@Xoltron: działają, ale z grami na PS4, gry na PS5 działają tylko z padem na PS5. Czyli de facto zdecydowana większość tytułów na ten moment działa. A co do cytowania to zaznaczasz część wypowiedzi i dajesz na odpowiedz po prostu :)

Rozumiem, że jest to zrobienie gry od zera, ale jeżeli mógłbym sobie pograć w GoW3 z ps3 to może bym nie kupił remake'a na ps5, a może bym kupił. Moja decyzja, jednak xbox nie ma z tym problemów żeby te gry
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinkito: GTA SA na psn to gra + emulator, jak włożysz płytę z PS2 to nie odpali. A co do PS3 to dwóch chyba Japończyków potrafiło zrobić po godzinach emulator i nawet to działa a wielkie Sony nie da rady bo architektura nie do przeskoczenia. Ale kasę za remastery to potrafi wyciągać - nie mówię o remake.
  • Odpowiedz