Wpis z mikrobloga

W ciągu ostatnich tygodni czy to tutaj czy w innych miejscach można było natrafić na masę komentarzy typu:
- A bo Sony to rucha graczy
- Sony to gówno i nie ma takego podejścia do klienta jak MS
I tak dalej, i tak dalej. Masa tego typu komentarzy, bardziej lub mniej dokładnie parafrazowanych. W związku z tym chciałym zapytać, co konkretnie Sony zrobiło takiego złego, że tak to wszystkich boli?
Jest oczywiście jedna rzecz, która się pierwsza nasuwa i jest oczywista czyli podniesienie ceny gier i jak najbardziej się zgodzę, że nie jest to jakiś krok, który by mi się podobał, chyba nikt temu nie przyklaskuje. Ale poza tym? Co takiego Sony robi źle w stosunku do MSu? Dorzucam tagi Xboxowe ze względu na to, że sporo takich zarzutów pada ze strony użytkowników tej konsoli.
I prosiłbym o jakieś rzeczowe i sensowne argumenty czy komentarze, a nie na poziomie wpisów skna czy ethicsa, których jedynym celem jest robienie gównoburzy.
#ps5 #ps4 #xbox #xboxone
  • 56
  • Odpowiedz
@Cinkito:
otóż Sony informowało że 10 mln sztuk konsoli trafi na rynek na premierę i szło w zaparte do samego końca. Chodziły plotki że jednak rzucą mniej, co japońce szybciutko dementowały. Jak wyszło wiemy
  • Odpowiedz
@darth_tazar: a MS nie zrobił dokładnie tego samego? Przecież Xboxów tam samo brakuje jak PS5. Na zachodzie od dnia premiery wszystko się wyprzedało, Polska była ewenementem pod tym kątem, że Xboxa mogłeś kupić jeszcze kilka tygodni po premierze
  • Odpowiedz
@Sarseth: Demon Soulsy 350 zł na premierę. Multiplatformy kosztują tyle samo, to jest oczywiste, ale gry na PS5 są jednak droższe. Zobaczymy z jakimi cenami wyjdzie MS jak już zacznie wypuszczać jakieś swoje gry
  • Odpowiedz
np. tworzy hype na konsolę, którego nie jest w stanie potem zaspokoić? XD


@darth_tazar: przypominam ze "zapasy" xboxa tez sa juz na wyczerpaniu, a w niektorych miejscach go brakuje, a mowimy o konsoli ktora badzmy szczerzy ma mniejsze zainteresowanie.

A co powiesz o producentach kart graficznych, po co zapowiedzi produktu ktory da sie kupic po x tygodniach od premiery albo i miesiacach?

Itd itp. co to za argument ze towaru
  • Odpowiedz
@Cinkito dla mnie osobiście, jednym z takich rzeczy było zmuszanie do preorderu w momencie kiedy system konsoli i jego funkcje jeszcze nie były zaprezentowane. Jak kupowałem Xboxa wiedziałem o nim wszystko, jak był start preorderu ps5 to nie było wiadomo wielu kwestii, nawet soulsy były zapowiadane jako gra tylko po angielsku i Sony polska nie wyjaśniło tej kwestii do dnia premiery a przecież dobrze wiedzieli, że przygotowali lokalizację.

Także podsumowując jednym
  • Odpowiedz
@puotek: jeszcze żeby doprecyzować: plota Bloomberga trochę stawiała konsole w złym świetle, bo była mowa o kłopotach w produkcji i że dlatego będzie mniej konsol niż planowano. I dlatego też Sony się odezwało i ją zdementowało, bo była szkodliwa. A liczby ile mają zamiar naprodukować konsol dokładnie to już nie jest niczyj interes i nie muszą tego podawać.
  • Odpowiedz