Wpis z mikrobloga

Mirki, w #budujzwykopem opoznienie mniej wiecej o 1miesiac i zamiast tynkow w listopadzie beda robione grudzien/styczen. Pogoda nie napawa optymizmem, ale terminy gonia. Stan domu to SSZ, spore dziury na poddaszu, ale parter i 1. Dosc trzyma temp. Mury z silki. Teraz pytanie w jaki sposob polozyc tynki aby nie spaprac. Tynki beda cementowo- wapienne maszynowe. Wynajmowac nagrzewnice? Robic kurtyny? Jaka temperature trzymac?

#remontujzwykopem #tynki #tynkarz #wykonczenia #budownictwo
  • 5
@bylembordo: Robiłem w tamtym roku zima tynki CW i przy temperaturach -8 na zewnątrz w środku zawsze na plusie. Miałem nagrzewnice na ropę i odpalałem ja od czasu do czasu nie kierując nadmuchu na ściany. Nie masz czego się obawiać. Jedyny minus tego przedsięwzięcia, to wolno schnące tynki na żelbetach. Trochę dłużej trzeba czekać z zacieraniem. Ściany z ytonga obrzucone tydzień wcześniej.
Miałem nagrzewnice na ropę i odpalałem ja od czasu do czasu nie kierując nadmuchu na ściany.


@dzazzio: tyle sie juz naczytalem historii o „szejkach” ktorzy dostawali nagrzewnice na rope ze zrobie gazowa:) gdzie wypozyczales nagrzewnice? Jest to jakis problem?
@bylembordo: nagrzewnica w okresie zimowym to powinna byc raczej na prąd, spalinowa dostarcza tez wodę.

Ważne zeby ogrzewać powietrze a nie sam tynk, bo moga sie pojawic jaja na strukturze.

Wszystko powyzej 5 stopni jest okej ale odprowadzaj wilgoć - grzej ale wietrz.