Wpis z mikrobloga

Czesc,
jako, że jestem świeżak i jednak chciałbym dostać kiedys certyfikat inwestora i stracić wszystko, zastanawiam się nad załozeniem rachunku maklerskiego i teraz moje pytanie, który bank/platforma się do tego najlepiej nadaje dla nowicjusza takiego jak, gdzie koszty prowadzenia rachunku i prowizje nie będą jakieś wygórowane. Dzięki za porady i pozdrawiam
#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@vialo9: na krótki termin lub średni xtb, bo brak prowizji (do akcji np. usa najlepiej wpłacić już dolary na konto wymienione np. w kanotorze alior banku 0,3% prowizji zamiast 0,5% xtb). Na dłuższy termin polecam jednak maklerów bankowych: do gpw ING, do zagranicy mbank lub bossa.
  • Odpowiedz
@PrzywodcaFormacjiSow: a ja polecam tak:
- na śmieciową spekulę normalnego maklera z tanią prowizją (np. ing w abo 10zł)
- na normalne GPW xtb za 0% prowizji (tak długo jak będzie to obowiązywało)
- na long term i mało transakcji maklera w oparciu o IKE - masz ostatni moment na wymaksowanie wpłat na ten rok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrzywodcaFormacjiSow: dlaczego na longi polecasz maklerów bankowych?

@Wygryw_z_wyboru: większe bezpieczeństwo niż xtb. Ostatecznie w razie problemów xtb środki i tak się odzyska, ale czas na to poświęcony też kosztuje. Oczywiście jest to pesymistyczny scenariusz, ale mimo wszystko mogę zapłacić te 0,3% za nawet bardzo niskie prawdopodobieństwo takiego scenariusza.
  • Odpowiedz