Wpis z mikrobloga

@eoneon: Tak z ciekawości - skąd u ciebie takie zafascynowanie Wyborczą? Wiadomo, że prawaki hejtują Wyborczą, bo tak gdzieś usłyszą na marszu, u Ziemkiewicza albo po prostu idą za ślepym tłumem. U mnie są skończeni od wydania kontynuacji 365 dni Blanki Lipińskiej. Są także dystrybutorem filmu 365 dni. O filmie zapewne słyszałeś, więc nie będę się nad tym rozwodzić - pomyślisz ot głupi erotyk dla mas. Otóż nie. Dawanie platformy dla treści, które "romantyzują" włoskich mafiozów jest co najmniej godne potępienia. Porwania, gwałty, rozpuszczanie dzieci w kwasie to chleb powszedni dla włoskiej mafii. Widzę, że lubujesz się też w książkach - super, ja też. Polecam obejrzeć film sympatycznej włoszki, który ten problem omawia. Na końcu masz rekomendacje kilku książek i filmów o prawdziwej włoskiej mafii.
Pomyślisz - no dobra, ale to tylko wydawca Agora, Wyborcza to co innego, co to ma w ogóle wspólnego z moją wrzutą? Otóż znowu nie. Zapostowany podcast to podcast Radia Książki, czyli audycji Magazynu Książki, które swego czasu promowało w swojej gazetce książki pani Lipińskiej. I za to są u mnie skreśleni na bardzo długo. Nie będę szanował wydawnictwa, które promuje szkodliwe postrzeganie włoskich bandziorów. W każdym razie trudno u nich o refleksję w tym temacie - bo gdyby jakąkolwiek mieli, to nie skusiliby się na wydanie takiego szkodliwego badziewia. Zapewne interesowały ich tylko i wyłącznie pieniądze, bo książki pani Lipińskiej sprzedawane są w ogromnych nakładach. A skoro ich interesują tylko pieniądze, a nie np. rodzina dziecka rozpuszczonego w kwasie czy los kobiety, którą musi chronić do końca życia policja, bo ta "mało romantyczna" mafia chce ją po prostu zabić, to ja nie mam ochoty na żadne kupowanie prenumeraty czy nawet zwykłe kliki ich bezpłatnych artykułów i podcastów.
  • 5
@lewackie_japko: No więc krótka odpowiedź będzie taka - nie ma u mnie fascynacji "Wyborczą".

Ocieplam image "Wyborczej" głównie z dwóch powodów:

1. Bo stopień nienawiści do Wyborczej jest nieadekwatny do jej poziomu i oparty na złych zarzutach:
https://www.wykop.pl/wpis/38056825/typowe-wyobrazenia-o-wyborczej-kogos-kto-nigdy-nie/

2. Bo mimo że nie ma nad czym robić "ochów" i "achów", to jest to wciąż najlepszy polski opozycyjny dziennik ogólnotematyczny. I tu też będą punkty. Po pierwsze, jest bezcenny, bo robi pracę
@eoneon:
1. Tak jak napisałem. W Wyborczą lecą często bezpodstawne zarzuty-hasełka.
2. ogólnie się zgadzam, że to najlepszy dziennik, ale nie ogólnotematyczny, tylko polskopolityczny. Tam kuleją działy kultura, sport, technologia, świat. Spokojnie da się znaleźć polski odpowiednik dla trzech pierwszych i będzie o wiele lepszy, a newsy światowe... po prostu czytać na zagranicznych portalach.

Czy upadek Wyborczej skończy się pustką? No nie wiem... polemizowałbym. Jest oko.press, tygodnik Newsweek czy Polityka, które
@kupuje_bulki_w_almie:
a czemu mam ich nie porównywać? Będziesz mi wydzielać, co mogę robić a co nie?
W ogóle, po co się tu docinasz? Ja swoje zdanie wyraziłem, @eoneon też, no i gitara, mamy inne zdanie, ale kulturalnie opisaliśmy swoje stanowiska.
A ty tu wchodzisz, obrażasz mnie i jeszcze piszesz "p0lakow trze r....je..... i na nich zarabiać".
No to może zacznij od siebie.