Wpis z mikrobloga

Potrzebuję kompa na teraz, a że ceny są chore, to próbuję przyciąć, gdzie się da i za pół roku go zupgradować.

ADATA 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 XPG Gammix D10
SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze
AMD Ryzen 3 3100
MSI B550M PRO-VDH WIFI
GeForce 960/970 (jakaś używka za 300-350zł)

Planowo zamierzam za jakiś czas wymienić Ryzena 3 na 5xxx oraz kartę na 2060/3060, jak się sytuacja unormuje, stąd płyta B550. SSD nie wliczam, bo mam jeden w domu. Proszę o opinie.

#pcmasterrace #pc #hardware #gry #komputery
  • 27
@Czapelek: aktualnie jak najmniej xD skoro i tak GPU pójdzie do zmiany. Po prostu chciałbym już w coś pograć i mieć, co robić na święta, ale nie widzi mi się kupować docelowych komponentów w takich cenach, jak są teraz. Głównie tutaj chodzi o kartę.
MSI MPG B550 GAMING PLUS/ MSI MPG X570 GAMING PLUS (ewentualnie pokusić się x570 z dłuższym wsparciem)
G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 (tutaj jedyny słuszny wybór co do RAM)
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (pod przyszłą rozbudowę do 3080 nawet wystarczy)
GPU to już do wyboru ale mniej jak 570 8GB a najlepiej 580GB( trzyma swoją cenę ze względu na mining za 600-700 zł wyrwiesz )
R5 2600

Pod
@dprtd 580 trzyma swoją cenę po prostu w połączeniu z rx będziesz miał spoko wydajność w 1080p
Ja tylko dałem propozycję jak ja bym widział zestaw pod upgrade, absolutnie do niczego Cię to nie zmusza ;)
@Czapelek: nie no, rozumiem, tylko po prostu jestem totalnie zielony i zamieszany w temacie, dlatego pytam o uzasadnienia takich zmian, nie ma problemu. Jeszcze co do mobo, musi mieć wifi, ale widziałem, że te co podałeś mają swoje warianty z wifi, tylko jeszcze droższe.
@Czapelek: myślałem o donglu, ale założyłem z góry, że te wbudowane chipsety będą miały lepszy zasięg. Jeśli tak, to w sumie ok.
Co do R5 2600, to akurat 120zł więcej, bo w Avansie 3100 jest za 480. No, ale jeśli miałaby być różnica potem przy sprzedaży, to chyba faktycznie warto.
3k ale potem odchodzi Ci koszt RAM/PŁYTY/PSU dodatkowo sprzedajesz GPU/CPU dostajesz z tysiaka min więc 2k na startowy zestaw to wcale nie dużo :D a już masz plan na rozbudowę spoko zestawu