Wpis z mikrobloga

@Bajo-Jajo: Niektóre (podkreślam niektóre) gospodarcze postulaty też są podobne i się można zaskoczyć (np kwoty wolne od podatku, walka z monopolem w obronie konkurencji). Generalnie jak się posłucha jednych i drugich to też się część rzeczy pokrywa, tylko jedni bardziej stawiają na równość i solidarność, a drudzy mocniej na (dobro)wolność i indywidualizm. Często mnie śmieszy jak Ci pierwsi nazywają tych drugich faszystami, a drudzy pierwszych komunistami xD Jest im bliżej do
@malinq: Pamiętasz może gdzie tak mówili? Nigdy tego nie wyłapałem (możliwe, że nie zrozumiałem czegoś).
Tu cytat Korwina: "zamiast podnieść żałośnie niską kwotę wolną od podatku i pomóc wszystkim pracującym obywatelom i emerytom, to rząd woli grabić nas kolejnymi podatkami i pompować miliardy złotych naszych pieniędzy w kolejne programy socjalne"
Tu cytat Mentzena: "Skandalem jest tak mała kwota wolna od podatku. Jest to mniej niż kwota wolna np. w Tanzanii czy
Akurat kwota wolna od podatku to pomysł tej narodowej części szurfederacji. Partie korwina były przeciwko, bo zwiększa to progresję podatkową


@malinq: @Mudok: Korwinowe partie popierały zwiększenie kwoty wolnej od podatku długo przed czasami Konfederacji. Owszem jest to krok w stronę progresywnych podatków zamiast liniowych, ale chyba działało populistyczne gadanie, że dzięki temu będziecie płacić mniej podatków.