Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!
Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pewien pomysł, a konkretnie by stworzyć społeczność skupioną wokół hardcorowych FPSów. Bez podziałów, najlepiej ze średnią wieku 20+.

Jak wiadomo realistyczne fpsy to dosyć niszowy gatunek i choć entuzjastów tych produkcji jest niemało, to jednak stanowią oni niewielki ułamek graczy strzelanek pierwszoosobowych. Dlatego uznałem, że warto podjąć się próby ich zjednoczenia. Pozwoliłoby to na poszerzanie swoich horyzontów odnośnie gatunku realistycznych strzelanek, nawiązywanie nowych znajomości, dzielenie się swoją wiedzą i dyskutowanie na tematy dotyczące wspólnych zainteresowań.

Obecnie większość gier ma swoje dedykowane społeczności, lecz są to dosyć hermetyczne grupy, skupione wokół jednej, góra dwóch gier (co w sumie jest zaletą, ale niesie również za sobą pewne ograniczenia). Natomiast te mniej znane lub starsze gierki (Beyond the Wire, Red Orchestra 2, Day of Infamy) nie mają żadnych aktywnych polskich społeczności, a być może są osoby, które z chęcią by w nie zagrały w towarzystwie rodaków.

Tak więc poświęciłem trochę czasu na dopracowanie wszystkiego: stworzyłem i skonfigurowałem w pełni serwer, zrobiłem logo, zmontowałem nawet zwiastun, co w sumie nie było takie proste, jak mi się wydawało, bo przy usuwaniu oryginalnych podkładów muzycznych straciłem również wszelkie odgłosy otoczenia i musiałem je zastąpić własnymi dźwiękami. Tak więc 90% odgłosów jak np. strzały broni czy dźwięk silników bombowca musiałem szukać w Internecie i następnie starać się jak najlepiej je dopasować pod obraz. Zajęło mi to dobre kilka godzin.

Wracając do samego serwera, powstał on niedawno i dopiero raczkuje, dlatego też potrzebuje wkładu w postaci pomysłów na jego rozbudowę i osób, które chciałby pomóc w ich realizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do dołączenia.

Discord: https://discord.gg/N3xBCxG

LISTA GIER, KTÓRE DOTYCZY: _Arma 3, Beyond the Wire, Day of Infamy, Escape from Tarkov, Squad, Post Scriptum, Hell Let Loose, Insurgency & Insurgency: Sandstorm, Rising Storm 2, Redy or Not, Red Orchestra 2, '83_... i nie tylko.

Mam nadzieję, że nie zjecie mnie z powodu, że wstawiam tego posta jako zielonka. Wykop przeglądam regularnie od 5 lat, po prostu do tej pory nie czułem potrzeby udzielania się, a co za tym idzie, nie miałem stworzonego konta. Tym razem jest inaczej, czuję, że samemu będzie ciężko zrealizować powyższy pomysł, więc przydałaby mi się drobna pomoc o którą się do was zwracam.

Tagi:

Wybraniec - Cześć Mireczki!
Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pewien pomysł, a...
  • 15
@bewuce: Najmniej liniowa? Nie wiem jak to rozumieć w sensie gier bez fabuły.

Jeśli pytasz o kwestie złożoności pomiędzy tymi dwoma tytułami to Escape from Tarkov jest bardziej złożoną grą od Hunt Showdown.

A jeśli masz na myśli wszystkie wymienione gry to zdecydowanie Arma 3, chociaż nie jest to "czysty" fps (występuje tam kamera trzecioosobowa), nie licząc Army to myślę, że Squad.
@Wybraniec: Trochę nie ma to sensu w obecnej formie. Szukając graczy do hell let loose widzę, że na wykopie jest ich bardzo mało. Za to "hermetyczne grupa" np. helletloose.pl wcale nie jest taka hermetyczna jak się wydaje. Mają swój serwer, ludzi, adminów, mecze. Po co więc wchodzić do Ciebie skoro prawdopodobnie nikogo tam nie będzie, a nawet jeśli to w końcu i tak się trafi do innej "hermetycznej grupy". Ja jeszcze
@MajoZZ: Widzę, że nie rozumiesz o co mi chodzi. Serwer z założenia nie jest, ani nie ma być alternatywą dla tych hermetycznych i dobrze zorganizowanych grup. Wyjątkiem są gry, które nie posiadają żadnych społeczności. Jeśli byś na niego zajrzał, mógłbyś zauważyć, że stworzyłem nawet listę składającą się z istniejących już grup.

Chcę zaznaczyć, że to ma być miejsce, w którym głównie rozmawiasz na tematy dotyczące wszelkich gier z naciskiem na realizm.
@KADEKXD: Słabo. Przyznam szczerze, że trochę się zniechęciłem.

Myślę, że pomysł ma sens, ale ciężko go zrealizować samemu. Od strony technicznej myślę, że skonfigurowałem go całkiem przyzwoicie, ale problemem jest brak użytkowników.