Wpis z mikrobloga

Odebrałem dziś okulary do bliży. Wszystko w porządku, widzę znacznie lepiej, ale zastanowiło mnie że na opakowaniu szkieł nie ma info o dostosowaniu do astygmatyzmu (miałem chyba 25 w osi napisane, ale napisane było to w zakładce do dali)
CZy to możliwe, że do bliży nie robi się tej modyfikacji osi? Czy też coś przeoczono?
#okulistyka #okulary #astygmatyzm
  • 5
@phoropter: Nie mam jak zrobić fotki, piszę z komputera, ale na recepcie mam coś takiego AR Adol (?) +,075 +0,75 AR, przy dali mam wpisane oś 25stopni
natomiast na opakowaniu szkieł jest s+0,50 s+1.00 c+0,50 c-0,50 dia 70mm i drugie opakowanie s-0,75 s+0,75 c-0,00 c+0,00 ne=1,5

Jak to za mało to jak naładuję tel to zrobię foto.
@Luks_x: tylko na opakowaniu soczewek recepturowych wypisana jest wartość osi, w przypadku soczewek magazynowych (czyli takich jak Ty masz) wypisane są tylko moce soczewki. Oś ustawia optyk podczas montażu
@Luks_x: to adol to pewnie Add czyli addycja. Przy dali w jednym oku masz wpisaną oś bez cylindra? :>
Najlepiej to zobaczyć na recepcie, jak zrobisz fote to moze sie wyjasni czy masz ten cylinder czy nie. Czasami do dali sie daje a z bliska nie albo na odwrot ale to bardzo rzadko.