Wpis z mikrobloga

#gory #trekking #zima #wspinaczka hej, wielkim amatorem gór nie jestem, ale od czasu do czasu wybrałbym się zima połazić. Poziom Śnieżki, może jakieś Tatry. Ni u ja nie mam pod to ogarniętej garderoby :( Co potrzebuje aby komfortowo wejść zima na Śnieżkę, albo połazić po jakiejś Szklarskiej? Oczywiście nie zamierzam się wybierać jak będzie śnieżyca i słabe warunki. Jakiego typu buty? Jakieś termo kalesony? Polary, grube krótki? Jakie firmy i sklepy polecacie?
  • 7
@smieszke: jak nie masz aspiracji do bycia protaternikiem, to bejzikowe rzeczy z decathlonu wystarczą, no i mają dobry stosunek cena/jakość. na szybko: puchówka to tylko na postojach, na podejściach i zejściach najlepsza cebulka: termo (polecam bieliznę z merynosa - wełna nawet mokra grzeje), polar i lekka kurtka - softshell lub gore jak pada. ja zimą chodzę w zwykłym spodniach trekingowych, pod spód termo-kalesony (jak chcesz możesz zerknąć na spodnie skiturowe), no
@metalfacee: fajna odpowiedz, dzieki, ja tez nigdy nie chodzilem po gorach pierwszy raz bylem niedawno i tak.mi sie spodobalo ze chce zika znowu uderzyc, i podoba mi sie ze nie bylo odppowiedzi w stylu " eee kto sie pcha do tego, minimum 1500 zl na buty o kurtce to juz nie mowie, jak nie masz 10k, to nawet nie masz.co marzyc zeby wejsc na podnóżek śnieżki"
A tu prosze decathlon (tam
@sajmen: no górski snobizm najgorszy. ryje banie ta psudoelitarność, gdy przesiaduje się na tych wszystkich fejsbukowych grupkach i jeden jest mądrzejszy od drugiego. można się rozsądnie obkupić do sezonu zimowego i to nawet w Tatrach, a jak góry spodobają Ci się na tyle, że będziesz chciał śmigać więcej i sprawniej, to do wiosny jest zalew terminów na zimowe kursy turystyki górskiej/wysokogórskiej. nic tylko zbierać doświadczenie i zarażać górami znajomych. ;) powodzenia!