Wpis z mikrobloga

Mireczki, kręcę małą #afera . Afera może mała może duża, dla mnie obecnie bardzo odczuwalna. Moje doświadczenia z #goodie były do tej pory całkiem różne, cashback jak to cashback czasem wchodził czasem nie, ale ostatecznie po reklamacjach większość zaliczali. Tutaj muszę oddać, że na Wykopie konto @Goodie_pl prowadził (przynajmniej jeszcze w ubiegłym roku) bardzo porządny gostek, zawsze pomagał (pozdrówki ziomeczku jeśli jeszcze tu jesteś). Ale nie o cashbacku dzisiaj.

W lutym br. przypisałem do swojego konta w Goodie wirtualną kartę podarunkową (przez nich wydaną) o wartości 100 zł. To jest taka karta z numerem i kodem CVC, którą możesz płacić w necie. Podałem tam numer telefonu i właściwie tyle. W międzyczasie numer telefonu zmieniłem, tamten przestał być aktywny. Wydawać by się mogło normalna rzecz, zmieniasz telefon, podajesz nowy numer tam gdzie podawałeś stary. Ale nie w Goodie. Mimo, że karta podarunkowa przypisana do konta, do którego mam dostęp, konto do maila, z którego kontaktuję się z Goodie, to nie. Numeru nie można zmienić.
Po co upieram się do zmiany numeru? Karta zabezpieczona jest przez 3D-Secure, więc każde jej użycie w necie, bądź przypisanie do Google Pay wymaga potwierdzenia kodem, który przychodzi w SMS-ie. A ja już nie mam dostępu do tego numeru (akurat kilka tygodni temu sieć usunęła już mój nieużywany numer). Goodie w mailach najpierw prosiło o podanie nowego numeru, a następnie stwierdzili, że nie można zmienić numeru i mam używać karty przez NFC. - Przez NFC? Jak mam to zrobić? Przecież nie podepnę karty do GPay bez kodu do 3D-Secure. Aplikacja Goodie nie ma obsługi płatności zbliżeniowych, więc jak?

Moja jedyna nadzieja to punkt ich regulaminu (17.), w którym piszą o wydaniu nowej karty, gdy użytkownik z nie swojej winy nie ma możliwości skorzystania z karty. Goodie powinno samo z siebie to zaproponować, obecnie zrobiłem to ja, ale na ich odpowiedź trzeba czekać ładnych parę dni, więc czekam.

100 zł może dla kogoś niewarte nerwów, w mojej sytuacji przed Świętami nie jest kolorowo i tej kaski zwyczajnie potrzebuję. Mam nadzieję, że potężne Goodie zdecyduje się oddać mi w jakiejkolwiek formie pieniądze z mojej karty, a nie przywłaszczać ich sobie za karę, bo zmieniłem swój numer telefonu. Jednak w razie czego #pytanie #pytaniedoeksperta – gdzie ewentualnie mogę się z tą sprawą zgłosić? Karty podarunkowe prowadzi #millennium, jednak nawet w regulaminie (autorstwa Millennium) podano kontakt właśnie do Goodie. Rzecznik Praw Konsumenta zajmuje się takimi skargami?

W komentarzach moja korespondencja z Goodie.
#banki #zakupy #pieniadze #problemypierwszegoswiata
BaZyL4 - Mireczki, kręcę małą #afera . Afera może mała może duża, dla mnie obecnie ba...

źródło: comment_16062390598GmStb3Z4M2SnsoBHPBNEx.jpg

Pobierz
  • 1