Wpis z mikrobloga

Dobra to czas przejść do konkretów:

Auto było w posiadaniu bardzo miłego Pana, dla którego nie był to pierwszy Mercedes z tym silnikiem. Pierwotnie był kupiony z wadliwym Airmaticiem, z silnikiem dławiącym się przez uszkodzoną instalacje LPG, po zdemontowaniu spod maski zaczął normalnie chodzić. Kupiony był z myślą o przekładce do jego Merca R-Klasy ale po wyjęciu okazało się, że silnik miał uszkodzoną odmę co było powodem brania oleju i plany o przekładce został anulowane. Airmatic został ogarnięty, wiem, że był wymieniony miech, listwa i póki co po pierwszej nocy nic nie opada( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnie silnika i skrzyni niema co za dużo pisać, wykres z hamowni przy 385k km przebiegu wskazuje, że jeszcze spora moc w nim jeszcze drzemie, zresztą potwierdzone to zostało już przez kilku pasażerów xD Skrzynia chodzi zajebiście.

Wizualnie z zewnątrz widać, że auto szanowane nie było, lakier jest strasznie zaniedbany i bez porządnej polerki się nie obędzie. Jeśli chodzi o rdzę z przodu nawet jest jakiś zarys progów xD z tyłu słabo, trzeba ratować.
Doły drzwi do zrobienia aczkolwiek, w porównaniu do tych W220, które oglądałem te wyglądają wręcz na zardzewiałe wzorowo xD Przedni lewy błotnik też ma trochę rdzy. Tylne nadkole jest do zrobienia tylko z prawej strony, być może z lewej jest wstawiona ćwiara z polifta i dlatego nie zardzewiała xD Podłużnice oglądałem, zaglądałem pod plastiki i zgnite na pewno nie jest więc jest co ratować. Dodatkowo jeszcze maska będzie malowana, bo przy gwieździe jest ruda.

Zawieszeniowo nie wiem, byłem na diagnostyce i gość stwierdził, że luz jest tylko na jednym wahaczu i końcówkach drążków choć miało być całe zawieszenie. Na pewno do zrobienia coś z zawieszenia silnika/skrzyni/wału/dyfra, bo czuć przez chwilę przy mocnym przyśpieszaniu.
Poza tym układ hamulcowy bez zarzutu, muszę znaleźć jedną felgę i komplet dobrych opon zimowych.

Z istotnego wyposażenia co udało mi się dostrzec:

*Grzane i wentylowane fotele przód plus tył(będziecie mieć mnie za debila ale odrzuciłem z 5 sztuk W220 do oględzin, bo tego nie miały xD)
*Masaż fotela kierowcy
*Elektryka to wiadomo xd
*Dociągi (za pierwszym zamknięciem dociągają, później nie zawsze)
*Klima (do zrobienia)
*Radio (CD nie czyta, wyświetla tylko w drucie kolczastym więc jeszcze niewiem co ma za funkcje(podobno wzmacniacz bose był ale się zmył)
*Szyberdach(silniczek chodzi ale ruchu niema żadnego)
*Webasto sprawne na pilota
*Telefon Stacjonarny xD
*Tempomat(albo nie działa albo nie umiem włączyć)
*Kiedyś były Xenony ale ktoś wstawił normalne lampy i HIDy

Wizualnie do ogarnięcia wewnątrz:

*Połamane plastiki pod fotelami
*Schowek na rzepy xD
*Schowki nie otwierające się płynnie
*Podłokietnik 2 częściowy z telefonem połamany
*Daszek kierowcy z wyrwanym lusterkiem
*Siedziska foteli spękane
*W bagażniku brakuje trochę osłon

Poniżej kilka zdjęć jak to wygląda w świetle dziennym:

https://imgur.com/a/oPj4RBj

#prestizowygruz #mercedes #w220
  • 65
@Gruby_Wujo: Co się może w takim pancernym Volvo popspuć, mam drugiego Mercedesa W201 1.8, 30 lat. Byłem ostatnio na przeglądzie wszystko trzyma parametry, przez 10 miesięcy i 7k km wkład poza olejami i filtrami to chłodnica, Kopułka, palec, świece i przewody więc nawet 500zł nie pykło.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kejran: w v70 r trochę może się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie chce czegoś nudnego, 850r, v70r, s80t6
Ewentualnie 470 turbo co byłoby najbardziej ekonomiczne i bezbolesne dla kieszeni :)