Wpis z mikrobloga

Dobra to czas przejść do konkretów:

Auto było w posiadaniu bardzo miłego Pana, dla którego nie był to pierwszy Mercedes z tym silnikiem. Pierwotnie był kupiony z wadliwym Airmaticiem, z silnikiem dławiącym się przez uszkodzoną instalacje LPG, po zdemontowaniu spod maski zaczął normalnie chodzić. Kupiony był z myślą o przekładce do jego Merca R-Klasy ale po wyjęciu okazało się, że silnik miał uszkodzoną odmę co było powodem brania oleju i plany o przekładce został anulowane. Airmatic został ogarnięty, wiem, że był wymieniony miech, listwa i póki co po pierwszej nocy nic nie opada( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnie silnika i skrzyni niema co za dużo pisać, wykres z hamowni przy 385k km przebiegu wskazuje, że jeszcze spora moc w nim jeszcze drzemie, zresztą potwierdzone to zostało już przez kilku pasażerów xD Skrzynia chodzi zajebiście.

Wizualnie z zewnątrz widać, że auto szanowane nie było, lakier jest strasznie zaniedbany i bez porządnej polerki się nie obędzie. Jeśli chodzi o rdzę z przodu nawet jest jakiś zarys progów xD z tyłu słabo, trzeba ratować.
Doły drzwi do zrobienia aczkolwiek, w porównaniu do tych W220, które oglądałem te wyglądają wręcz na zardzewiałe wzorowo xD Przedni lewy błotnik też ma trochę rdzy. Tylne nadkole jest do zrobienia tylko z prawej strony, być może z lewej jest wstawiona ćwiara z polifta i dlatego nie zardzewiała xD Podłużnice oglądałem, zaglądałem pod plastiki i zgnite na pewno nie jest więc jest co ratować. Dodatkowo jeszcze maska będzie malowana, bo przy gwieździe jest ruda.

Zawieszeniowo nie wiem, byłem na diagnostyce i gość stwierdził, że luz jest tylko na jednym wahaczu i końcówkach drążków choć miało być całe zawieszenie. Na pewno do zrobienia coś z zawieszenia silnika/skrzyni/wału/dyfra, bo czuć przez chwilę przy mocnym przyśpieszaniu.
Poza tym układ hamulcowy bez zarzutu, muszę znaleźć jedną felgę i komplet dobrych opon zimowych.

Z istotnego wyposażenia co udało mi się dostrzec:

*Grzane i wentylowane fotele przód plus tył(będziecie mieć mnie za debila ale odrzuciłem z 5 sztuk W220 do oględzin, bo tego nie miały xD)
*Masaż fotela kierowcy
*Elektryka to wiadomo xd
*Dociągi (za pierwszym zamknięciem dociągają, później nie zawsze)
*Klima (do zrobienia)
*Radio (CD nie czyta, wyświetla tylko w drucie kolczastym więc jeszcze niewiem co ma za funkcje(podobno wzmacniacz bose był ale się zmył)
*Szyberdach(silniczek chodzi ale ruchu niema żadnego)
*Webasto sprawne na pilota
*Telefon Stacjonarny xD
*Tempomat(albo nie działa albo nie umiem włączyć)
*Kiedyś były Xenony ale ktoś wstawił normalne lampy i HIDy

Wizualnie do ogarnięcia wewnątrz:

*Połamane plastiki pod fotelami
*Schowek na rzepy xD
*Schowki nie otwierające się płynnie
*Podłokietnik 2 częściowy z telefonem połamany
*Daszek kierowcy z wyrwanym lusterkiem
*Siedziska foteli spękane
*W bagażniku brakuje trochę osłon

Poniżej kilka zdjęć jak to wygląda w świetle dziennym:

https://imgur.com/a/oPj4RBj

#prestizowygruz #mercedes #w220
  • 65
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BurritoHuxley: Otóż to, niby segment E a i przy 200 km/h w E39 nie czuć prędkości. Sam miałem 520iA w Individualu, kupiłem z 2k euro od niemca, włożyłem ile włożyłem, w sumie stanęła dwa razy. Raz puścił przewód od chłodnicy i zgubiłem płyn - ściągnąłem na holu, drugi raz pompa paliwa w środku miasta, tu już zabierała laweta. Wystawiałem za 10k, za 8, za 6,5 aż wkońcu wziąłem MB W202
  • Odpowiedz
@jakubek5494: Ja mogę polecić 2,5 na listwie. Spalanie 6,5 - 7 trasa, w mieście ciężko mi powiedzieć, bo niewiele się kręciłem tylko wkoło komina, ale podejrzewam, że max 8,5.
Lepiej chyba brać 3.0, ale podobno ciężko dostać ładną.
Też planuję wrócić do E39 ale to już V8 jako drugi samochód na niedzielę.
  • Odpowiedz
@Jestem_dickem: właśnie zauważyłem, że mnie wolales xD ogólnie E39 jest nudnym autem, może V8 jest wyjątkiem z racji naprawdę dobrego dźwięku i spoko osiągów, ale wszystkie rzędowe szóstki są takie średnio szybkie i nie dają frajdy z jazdy, to w końcu prawie 1600 kg przysadzistego sedana. Wygodne, ciche i ładne auto, ale wcale nie jakieś fenomenalnie wykonane, np. środek po prawie 300kkm wyglądał okej, ale w Passacie B5FL po prawie
  • Odpowiedz