Wpis z mikrobloga

Kurde Mirunie potrzebuję porady. Pracuję jako pomoc techniczna w jednym helpdesku. Specjalizuje się stricte w jednym z programów, które zrobiła moja firma. Nie mam wykształcenia technicznego, wręcz przeciwnie, skończyłem kierunek humanistyczny i programowanie to raczej nie dla mnie droga. Zbyt tęga rozkmina. Ale jakieś tam proste komendy w #sql wpisze, jakiś skrypt puszczę. Dropa na bazie raczej nie #!$%@?. Chciałbym zostać w IT ale nie wiem jaki kierunek obrać. Myślałem nad #seo #powerbi albo #testowanieoprogramowania
Co jest bardziej przyszłościowe? Mój angielski to takie B2 do podszkolenia, ale przyznam jest to trochę dla mnie bariera. Niemniej mam determinację, żeby podszkolić angielski. Mam rok doświadczenia w tym helpdesku i powoli chciałbym się stamtąd zawijać. Byłoby super jakbym do kwietnia opanował jakąś nową rzecz, która pozwoliłaby mi zatrudnić się na jakiegoś juniora. No i pracy w Poznaniu będę szukał, jeśli to ma znaczenie. Będę wdzięczny za wasze opinie. Pozdrawiam cieplutko.
#it #pracawit #pytaniedoeksperta
  • 12
@neomariusz: a pisze, że taniej nie będzie... spryciula... ( ͡° ͜ʖ ͡°) problem taki, że nie wiem czy to jest na bank to, w co chce iść. A wiązać się umową na rok i się okaże, że to nie to... Chyba sobie kasy odłożę a jak na razie obczaje ten kurs dla początkujących Lexy, żeby w ogóle zrozumieć o co w tym całym seo chodzi.
@purplepulp: Kup sobie domenę na jakims ovh, wymyśl jakąś tematykę, poczytaj na darmowych blogach o słowach kluczowych, wybierz kilka na które chcesz wbić wysoko w Google i jedź z tematem. Bardziej skumasz i zapamiętasz o co chodzi robiąc to w praktyce. Dodatkowo spotkasz się z sytuacjami, o których na kursach może nie być. No i masz własny projekt na start, do pochwalenia się na rozmowie kwalifikacyjnej. Od razu uczysz się też