Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Mam pokój balkonowy - sypialnia. 7 okien łącznie z wyjściem na balkon wiec szyb dość dużo. Akurat na wysokości balkonu jest lampa uliczna. Świeci na tyle, że wkurza ale w pokoju jakoś super jasno nie jest. Światło i tyle. Jak myślicie, lepiej dać rolety dzień-noc, które wyglądałyby ładniej i mieć takie fajne paski na oknach ale z kryciem około 80%. Dałbym ciemne to może trochę więcej. Ewentualnie dodatkowo żaluzje aby mieć mega ciemno w środku. Czy nie pierdzielić się i dać rolety pełne zaciemniające 100%? W praktyce miałbym połowę non stop zasłoniętą a drugą połowę bym odsłaniał. Wątpie aby chciało mi sie 2x dziennie odsłaniać te wszytkie rolety i zasłaniać. Ale wtedy bym miał ciemniej niż z żaluzjami i roletami dzien noc (chyba?) co myślicie? Mogę dać trochę dłuższy karnisz przy roletach dzień noc i wtedy zasłona naprawdę dużo by zasłaniała(tak myślę?) :) Bo chyba nie ma rolet dzień noc kryjących 100%? Pytałem po sklepach i tak średnio.
#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@inspektor_gadzet: Zobaczę jak dadzą radę te dzien noc i żaluzje. Jak będzie średnio to wtedy rolety zewnętrzne ale to za rok przy remoncie balkonu. Prąd i tak tam jest już więc luzik. A rolety też bedą ale wewnętrzne w jednym pokoju bo jest tam projektor i raczej chciałbym idealną ciemność :)
  • Odpowiedz
@Simfecstio ja daję radę zasnąć :D może zależy jaki kolor jeszcze się wybierze. Ja mam takie kremowe jasne i trochę przyciemnia pokój, ale ja nie mam problemów z zaśnięciem w dzień
  • Odpowiedz
@Simfecstio: mam 3m od okna latarnię, na wysokości okna. Rolety dzień/noc. Jak odsłonięte to jest tak jasno, że nie trzeba zapalać światła, jak zasłonięte to ciemno jest dosyć. Mam ciemnoszare. Jak chcesz to mogę dać namiary na typa z allegro. Brałem, bo ktoś na wykopie polecał i sam również polecę, montaż to dosłownie 5 minut wlącznie z odtłuszczaniem okna
  • Odpowiedz