Wpis z mikrobloga

@w_CZOPKU_urodzony: Właśnie widziałem ten bench i zastanawiam sie którą karte wybrać. Byłem pewny że lepiej mieć więcej VRAMu i że rx6800xt poradzi sobie lepiej przy VRowych tytułach i przy Valve Index. Nie mam już pojęcia czy czasami sobie nie odpuścić amd kompletnie i kupić karte w nowym roku. Pewnie update sterowników amd z czasem zrobi swoje ale nie wiem, może ktoś sie wypowie i zasugeruje co zrobić
@RekoczynyKubkiem: nie wiem czy dostaniesz w tym roku kartę nvidii. Osobiście planuję wymianę w przyszłym roku (o ile rynek elektroniki nie zwariuje), u mnie wybór pada na RTX 3080 ze względu:
- stabilniejsze stery
- VR DLSS, który zwiększy gigantycznie przewagę jak tylko będzie zaimplementowany w grach
- zdecydowanie lepsze dekodowanie sprzętowe video w bardzo wysokiej rozdzielczości
- lepszy sprzętowy raytracing

Jeżeli chodzi o ram to zobaczymy jaka będzie cena wersji
@Rudszy_132: pewnie jak zoptymalizują sterowniki to coś więcej z chipów wycisną ale jak tylko nvidia włączy DLSS to AMD jest w pupie

Kupując AMD musisz iść na pewne kompromisy wydając mniej hajsu, a przy nvidii trzeba więcej golda położyć ale masz pełną moc i ciekawe ficzery, które nie tylko w VR się sprawdzą
@w_CZOPKU_urodzony Jak na razie to trudno mówić coś jest niby tańsze a co droższe bo dostępność jest taka sobie. A kart AMD to już w ogóle na razie nie ma.

Ale teoretycznie ale nie wiem ile amd musiałoby być tańsze aby się to opłacało. Im większa rozdzielczość tym amd traci. No ok w FHD to 6800xt lepsze no ale chyba nie o fhd tutaj chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º
pewnie jak zoptymalizują sterowniki to coś więcej z chipów wycisną ale jak tylko nvidia włączy DLSS to AMD jest w pupie


@w_CZOPKU_urodzony: AMD już pracuje nad odpowiednikiem DLSS ale nie zdążyli na premierę, pewnie w przyszłym roku i na poziomie pierwszej implementacji DLSS u nvidia.
@CukrowyWykop: ich RT jest póki co taki sobie a dlss też będzie pierwszą iteracją nvidia ma już drugą. Z drugiej mańki mało tytułów obsługuje jedną albo drugą technologie o obu to już w ogóle nie wspominając. Ciekaw jestem SAM i jego implementacji przez zielonych bo skoro to część funkcjonalności PCIe to czemu nie wrzucili od razu.