Wpis z mikrobloga

@Chuseok:

Bo oni planują przed świętami wprowadzić zakaz przemieszczania się który będzie trwać 30 dni.


Niech sie nie zesraja. I tak pojadę do rodziny. Jak mi udowodnią, że tam nie mieszkam skoro mam tam meldunek.

Inna sprawa, że zaraz w styczniu lecę za granicę (też klepnięte długo przed 1 fala) i nie mam zamiaru tego przekładać.( czarter, więc na pewno nie zwiną go z rozkladu.
@Mathas: pokaż mi kościół, który tego przestrzega. Poza tym np gabinety kosmetyczne, gdzie przewija się stado różnych ludzi (na siłowniach jest w zasadzie cały czas ta sama ekipa) i chuchaja sobie z kosmetyczka w twarz przez godzinę+ pozostaja otwarte. Niedziele dalej pozostaja niehandlowe, co powoduje tłumy w sklepach w soboty. W tych działaniach nie ma żadnej logiki.
@NaczelnyWoody: z jednej strony tak, a z drugiej ma to sens - święta i sylwester będzie pewnie bardziej zmożony jeśli chodzi o kontakty między ludzkie i przemieszczanie się. W tych feriach nie chodzi o to, żeby jeździć na Krupówki, tylko siedzieć te bite 14 dni na chacie, co przełoży się na zminimalizowanie transferu wirusa. Wierząc, że szczepionka będzie dostępna 18 stycznia, to mamy większe szanse na to, że większej liczbie ludzi