Wpis z mikrobloga

  • 519
W odniesieniu do wpisu z goracych o kasach samoobsługowych. W niemieckiej Edece (supermarket) są wózki sklepowe, dzięki którym nie musisz w ogóle iść do kasy. Masz appke w telefonie, do niej podpięta karta, skanujesz wózkiem kod QR twojej apki i ruszasz na zakupy. Czytnikiem w wózku skanujesz produkty, wkładasz od razu do twojej torby, na koniec zakupów cyk, potwierdz zakupy i wychodzisz z marketu. Widzisz na bieżąco ile wydajesz, możesz w każdej chwili znaleźć przedmiot wyszukiwarka czy w ogóle go tutaj kupisz. Co jeszcze... Możesz w domu oglądać asortyment sklepu, dodac go na listę zakupów i przy następnych zakupach synchronizuje się z wózkiem. Odhaczasz co potrzebujesz i spadasz. Taki Android auto tylko dla wózka sklepowego :P #zakupy #niemcy #berlin
srbeny - W odniesieniu do wpisu z goracych o kasach samoobsługowych. W niemieckiej Ed...

źródło: comment_1606046746Vm0V0Uppxr6JJ11umTVG6W.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@KCPR Robiłem raz tym zakupy, ale nie widziałem żeby ktoś wszystko co masz w koszyku kontrolował. Na wyjściu jest jedną aleja dla tych wozkow, gdzie facet sprawdza ew. dowód przy zakupie alkoholu, może sprawdza on wyrywkowo, w każdym razie mnie i 3 innych nie sprawdzał których widziałem. Uważam to za super sprawę. Po pierwsze widzę na bieżąco ile wydaje, po drugie omijam te sobotnie kolejki, po trzecie, może blache, ale widze
  • Odpowiedz
Teoretycznie w biedronce czy Decathlonie też mogłoby działać. Biedra ma wbite wagi produktów, dodaliby tylko to co ma decathlon czyli prócz wagi coś znajdującego produkt i gotowe.
Nawet się zastanawiałem po cholerę oni w Deca tak robią zamiast w takim razie pozwolić skanować w koszyku lub telefonem.
  • Odpowiedz
@johnweak: A daj spokój z Polakami. Szkoda gadać.
Albo się zaprowadzi w tym społeczeństwie dyktaturę, albo się zacznie zmieniać mentalność począwszy od edukacji. Innego rozwiązania nie widzę.
Ogólnie to jestem jednak zaskoczony tym co ludzie tu piszą, bo ja na przykład nie wiedziałem, że takie coś istnieje. Na zakupy chodzę często, ale nigdy się nie spotkałem z czymś takim. Co prawda jest Scan&Go, ale jak dla mnie za dużo z
  • Odpowiedz