Wpis z mikrobloga

#komputery #cdprojektred #gry

Mireczki, dopiero się obudziłem, że moja zakurzona "maszyna" może nie bardzo pociągnąć #cyberpunk2077

Dysponuję potężnym:

Intel Pentium Gold G5400 CPU @ 3.70GHz
GeForce GTX 1050 Ti

Co okazuje się być ewentualnym minumum dla ustawień low.

Stąd pytanie, na co wymienić procesor i ew. grafikę.

W zasięgu cenowym mam ten rekomendowany dla minumum i5-3570K (praktycznie 1:1 ze sprzedaniem mojegoG5400), ale na i7-4790 już nie bardzo obecnie mogę sobie pozwolić. Pytanie co ewentualnie innego pod LGA 1151?

Grafika: mogę puścić kartę za 400 zł, i dołożyć 300-400 zł do 1060, będzie duża różnica? Ewentualnie co innego?
Wyrelworelowany - #komputery #cdprojektred #gry 

Mireczki, dopiero się obudziłem, ...

źródło: comment_16059748530NlapA9rEXmoyzk67oyjES.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@Wyrelworelowany: Jeśli upgrejdujesz też kartę do czegoś w stylu GTX 1060 to i5 8400 będzie git. W tym tygodniu będzie black friday to możesz też przyjrzeć się czy nie będzie czegoś z 9 gen w dobrej cenie na morelach/xkomach itd może będą chcieli wysprzedać poprzednie generacje.

A tylko unikaj procków z końcówką K - oznaczają odblokowany mnożnik do podkręcania, a tego i tak nie wspiera twój chipset.
  • Odpowiedz
@Wyrelworelowany: To już Twoja decyzja, pamiętaj tylko, że ta i3 ma 4 rdzenie vs 6 w tej i5, a to może mieć znaczenie przy takiej grze jak CP plus im niżej schodzisz z prockiem tym większe szanse, że będziesz bottleneckował swoją kartę.
  • Odpowiedz