Wpis z mikrobloga

@Nefth: #wedkarstwo #spinning #szczupak #sandacz

Mirki, zbliżają się moje urodziny, więc szukam prezentu, a ostatnio wracam do wedkowania więc stwierdziłem, że chciałbym spinning. Problem jest, że nie wiem co wziąć. Aktualnie mam jeden, którego używam almaz sensi spin 270 do 28gr.
Niestety ulamalem kiedyś szczytówkę i mam wrażenie, że to już nie to samo. Szukam czegoś chyba ciezszego, bo na wiosnę mam zamiar kupić jakiś mały kijek na 1-15gr do zabawy z małymi rybami.

Będę łowił szczupaki, sandacza głównie na gumy (ok 20gr pewnie) z brzegu, stawy do 4-5m głębokości (głównie ok 2)

Mam powiedzmy 200zl, coś sensownego w tych pieniądzach znajdę z wyrzutem 10-40? Ma sens taki kij dla takich łowisk?
W sumie pytanie o typ kija i ewentualnie co aktualnie jest w tym budżetem wg. Wędkarzy najlepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
Nie szukaj na necie, jedź do najbliższego sklepu i weź do ręki kilka wędzisk :) teoretycznie znaleźć trudno alternatywę dla szczupaka I sandacza w tym budżecie. Jak z brzegu to 240-270 cm, zbiornik nie jest głęboki więc 40g to Max, jak będzie okazja powedkowac z łodzi to szukaj wersji krótszej z tego względu że z brzegu zawsze sobie poradzisz A z łodzi dlugi kij to problem :) osobiście nie przekraczam granicy 2metrow
  • Odpowiedz
Oczywiście podałem tańsze przykłady bo jak już pisalem zaraz znajdę się znawcy co napiszę że przykładem powinien być blank suzuki albo jakiś Phoenix lub stcroix =)
  • Odpowiedz
@ksenonpl: o kurde, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D. Ogólnie jest plan taki, że jadę jutro do sklepu poprzymierzać co i jak, ewentualnie kupię innym razem albo z neta to samo (jeśli będą mieli wysoką marżę)
łowić będę z brzegu na 99% (chyba, że wpadnę do wody :P) więc 2,4 minimum ale docelowo 2,7 albo 3.0.
Hmm nazwy spoko, coś popatrzę z przedziału 10-40, do 35 itp. Ogólnie z tym łowieniem sandaczy
  • Odpowiedz
@Nefth: ak głównym celem będzie dla Ciebie sandał to proponuję kij o akcji FAST albo XFAST, sandacza trzeba bardzo szybko zaciąć bo bierze delikatnie, pomyśl o wklejance jak myślisz o łowieniu z opadu, chyba że nie lubisz wklejanek to zwykła szczytówka. Chodzi o to żebyś czuł idealnie opad przynęty na dno. Jeżeli jednak głównym celem jest szczupak to bierz fasta albo medium fasta, przyjemniejsze wrażenia z holu i szczupaka praktycznie nie
  • Odpowiedz
@szafoski3: to Fast i XFAST to dotyczy wszystkich wędek czy danej firmy? chodzi o to jak rozróżnić.
Jak dla mnie może być i za 100 zł, aby był w miarę okej. Z tego co widzę mam wklejankę (z ułamanym 10 cm szczytówką). Na sandacza lepiej wklejankę czy nie ?
  • Odpowiedz
@szafoski3: rzeki to może Wisła/Bystrzyca ale to sporadycznie jedynie, głównie stojąca. więc będe szukał MF/B. No i plecionka oczywiście do tego. Dzięki, fajny obrazek.

A jeszcze zapytam przy okazji, jak z kołowrotkami? Czym się kierować głównie? W cenie około 100zl coś pod taki spinning znajdę czy większy budżet trzeba określić?
  • Odpowiedz
@Nefth: No jak możesz to dołóż z 50 zł i popatrz na Spro Passion. Ryobi Ecusima, model 3000 albo 4000 powinien fajnie wyważyć Twój kij. Ryobi o tyle większy plus, że dają szpulkę zapasową w zestawie, natomiast jeśli chodzi o pracę to Spro według mnie lepszy. Ludzie chwalą bardzo Daiwa Ninja, ale to już wydatek około 200 złotych niestety. Ja mam Passiona od 8 lat ponad, smarowany co 2 sezony i
  • Odpowiedz
@szafoski3: hmm, zobaczę jak wiosna z hajsem będę stał, ale może się dołoży, albo może jakieś obniżki cen będą. Dzięki za pomoc :)
Nakupilem tanio fajnych gum z Ali (kopia savage) więc będe działał.

Na plecione jest sens wydawać duże pieniądze czy raczej lecieć tanio?
  • Odpowiedz
@Nefth zależy czego od niej oczekujesz. Jeśli że będzie działać to te. Z Ali są nawet dobre. Ale głośne. Jak cicha to osobiście kairiki X8 polecam.jeszcze w miarę tania a mega cicha. Na jezioro będzie spoko. Co do kija ja bym brał bardziej pod sandacza. W tym budżecie to nie będzie jakiś ultra szybki i palowaty kij wiedzę szczupakiem sobie poradzi i tak
  • Odpowiedz
@Nefth: Osobiście używam tylko plecionek Power Pro. Niestety cena wysoka ale plecionka niezawodna. Nie plącze się w ogóle . Te najtańsze to syf i tylko będziesz się wkurzać, bo będzie się plątać albo przecierać szybko i co sezon wymieniać będziesz.
  • Odpowiedz