Wpis z mikrobloga

@Quemasterekt: tak, na dowolny
to jest jeden z przepisów, które przydałoby się zmienić - dodać znak mówiący o pasie, który należy zająć bo w większości przypadków skrajny prawy jest wystarczający.
Z drugiej strony mogłoby to spowodować problemy z pierwszeństwem i np. skręcający TIR czy autobus musiałby uważać by nie przestrzelić
@niegwynebleid: Ja bym nie ruszał nic pod tym kątem w przepisach. W praktyce bardzo sporadycznie widzę problemy z zajęciem takich pasów przy skrętach, natomiast często widzę stada baranów, którzy z jednego pasa do prawoskrętu jadą na tylko jeden z wolnych trzech, i korkują się na przejściu dla pieszych tuż za skrętem, wskutek czego w jednym cyklu przejeżdżają 3 auta zamiast 9, które by weszły przy zajęciu całego skrzyżowania.
@GaiusBaltar: ja na co dzień tego problemu nie mam (choć zmusza mnie to do uważania na jednym skrzyżowaniu przy skręcie w lewo, a na tym konkretnym spokojnie mógłby być nakaz zajęcia konkretnego pasa, bo za 50m z 2 robi się 1), ale moja siostra mówi, że w jeżdżąc w wawie jest z tym problem