Wpis z mikrobloga

#cccam #zgemma
Witam, mam pytanie odnośnie konfiguracji timeshift na Zgemma H9 TWIN z OpenATV 6.4.
Jak naciskam klawisz "Play/Pause" to odpala mi się odtwarzacz multimedialny, a czy jest opcja aby działało to tak jak w tunerach od kablówki że jak się naciśnie Play/Pause to zatrzymuje oglądnie i można przewinąć do tyłu, jak Stop to wraca transmisji live?
Szukałem w przyporządkowaniu klawiszy jakichś opcji z tym związanych, niestety nic tam nie widzę z tym powiązanego.

p.s.
dysk jest OK, bo się nagrywa na niego nawet ten auto timeshift, można oglądać we wspomnianym odtwarzaczu.

p.s.
ma ktoś może namiary na jakiegoś pewnego majfrenda od #oscam czy na tą chwilę można sobie darować?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • 7
  • Odpowiedz
@angelclaw: rozumiem że auto timeshift włączony, ja zmieniałem sobie konfigurację mapowania klawiszy "<" i ">". Trzeba wyedytować plik /usr/share/enigma2/keymap.xml i znaleźć odpowiednie mapowanie w odpowiednim kontekscie i odpowiedni klawisz. O ile klawisz i kontekst wyciągniesz sobie w trybie debugowania enigmy "init 5 && sleep 15 && enigma2.sh" i tu będziesz widział po wciśnięciu klawisza na pilocie "pause" "stop" czy co tam chcesz jaki jest kontekst i klawisz o tyle musisz sobie
  • Odpowiedz
init 5 && sleep 15 && enigma2.sh


@l1ght: no dobra, usunąłem przypisanie Odtwarzacza z Ustawienia -> Obsługa & Interfejs -> Ustawienia Skrótów Klawiszowych" i wszystko zaczęło działać jak należy :)
Za późno już wczoraj było na te zabawy a człowiek po całym dniu już nie trybi za szybko...
  • Odpowiedz
@Default odpisz proszę @Mieszek_smieszek bo ostatnio to robiłeś :)

Jeśli nie odpisze to poszukaj w ustawieniach przypisanie klawiszy, w tym jednym obrazie OpenATV od Satmar było jakieś dziwne przypisanie klawiszy, ja obecnie nie korzystam z OpenATV.

Pozdrawiam.
  • Odpowiedz