Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Moja rodzina kolekcjonuje monety. Złote, srebrne, monety starożytne, wszystko z certyfikatem menniczym. Trochę tego jest, natomiast jako laik w temacie chciałbym się zorientować co można z taką kolekcją zrobić celem jej spieniężenia? Gdzie się szuka kupców na takie okazy i jaka jest średnia wartość takich monet - czy taka sama jak srebra/złota, czy może jednak monety mają inną wartość?

#numizmatyka #zloto
  • 10
@nikczemny_schab: Zgadywałbym, że papier w rodzaju tego albo ulotek dodawanych do naszych lustrzanek. Nie ma wpływu na wartość monety.
Ale widziałem też kiedyś papierową ekspertyzę z pieczątką i podpisem (nie faksymile) dokładaną do monety- ale to chyba zanika od kiedy upowszechniły się pudełka gradingowe.
@MuchomorSromotnikowy: Jeżeli to naprawdę wartościowe monety właściwą odpowiedzią jest udanie się, jak wspomnieli przedmówcy, do specjalistów od pośrednictwa, żeby wystawili na aukcjach.
Wezymord - @nikczemny_schab: Zgadywałbym, że papier w rodzaju tego albo ulotek dodawa...

źródło: comment_1605984940NPzo7zcmg0ShNPARvAsa9r.jpg

Pobierz
@Wezymord: Tak, w większości są to takie certyfikaty jak ze zdjęcia które wrzuciłeś. Niektóre jednak, w szczególności te bardzo stare, mają autentyczny podpis. Dzięki za rady, nie wiedziałem właśnie kto się zajmuje aukcjami takich monet, teraz już wiem. Będę szukał, dzięki