Wpis z mikrobloga

Tym razem nie o żadne Julki tu chodzi, tylko o brygady trolli czy też pożytecznych id*otów.
Zacząłem ostatnio bliżej przyglądać się polskiemu twitterowi i naszły mnie pewne refleksje. Pierwsze co, to wyłączyłem kompletnie profilowanie, żeby zobaczyć uczciwie co jest faktycznie w ogólnej topce hashtagów i notorycznie dzień w dzień na samą górę wypluwane są programy TVP przez zapalonych fanów oraz komentatorów. Kliknąłem sobie przykładowo w tag o pani Lempart i oprócz tysiąca identycznych wysrywów na temat aparycji, KODu z kont typu @marian734128737821, można bardzo łatwo wyhaczyć też stałych propagandystów tego procederu. Generalnie uczestniczą w tym wszystkim politycy, "dziennikarze", publiczna telewizja opłacana z pieniędzy podatników i persony z nią związane. Czy mamy do czynienia już w stu procentach z Kremlowskimi metodami i wojną hybrydową?

Dołączam obrazkowy bonus związany z tematem prosto od producenta znanych kabanosów #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#twitter #pytanie #bekazprawakow #bekazpisu #neuropa
Pobierz drsteve - Tym razem nie o żadne Julki tu chodzi, tylko o brygady trolli czy też pożyt...
źródło: comment_1605797246qHak6OjfC6r7BPsJcFp13g.jpg
  • 6
@drsteve: Trollowanie na np. lokalnych serwisach występuje już na poziomie wyboru burmistrza miast 30k mieszkańców. Twitter na poziomie ogólnokrajowym osiągnął bardzo wysoki lvl, gdzie większość to troll konta retweetujące ciągle to samo przez nagle 4000 kont. Ciężko się tam przegląda komentarze, dlatego należy jedynuie obserwować konta polityków i czytać.
@Dorken: Oprócz retweetowania bardzo mnie zastanawia ilość obserwujących. Trochę jestem pod wrażeniem w jakim tempie potrafią sobie ją nabić wzajemnie na kontach. Człowiek czasem dosyć mocno znany, sportowiec (mający powiedzmy 100k fanów) próbuje rozkręcić swój biznes albo podpromować inną osobę i ledwo po 2 miesiącach osiąga na nowym profilu tylko 100-200 obserwowań będąc aktywnym cały czas. Ja wiem że polityka jest ogólnie popularnym tematem, ale takie wytłumaczenie mnie niezbyt satysfakcjonuje póki
Czy mamy do czynienia już w stu procentach z Kremlowskimi metodami i wojną hybrydową?


@drsteve: Fantastycznie, że zrozumiałeś jak działają media od co najmniej stu lat. Ale żeby zaraz kremlowska? Przecież amerykanie czy ktokolwiek inny robi dokładnie to samo. To, że jednych widać mniej a innych więcej to tylko siła ich warsztatu ale taktyka ta sama.
@BrockLanders: To nie jest pisanie ani promowanie, chyba że mówimy akurat o siewcach dobrego przekazu w postaci Wybranowskiego i reszty. Duża ilość kont polega tylko i wyłącznie na przeklejaniu treści z jednego na drugie (dziękowanie sobie za to najlepsze xD), zdania są klepane w bardzo podobnych schematach, a mimo to profile z ewidentnymi zdjęciami z Google grafiki i losowym opisem mają po 4k+ obserwujących.
Wykop skręcił w lewo? Bardziej jest 50:50,