Wpis z mikrobloga

Ależ ten naród ma komuszą mentalność, niebywałe.

Serio nie ma co liczyć na to, że PiSowi jakkolwiek spadnie poparcie po protestach. Nawet gdyby popełniali najgorsze zbrodnie - pałowali masowo kobiety, bili dziennikarzy, posłów, to nie będzie to miało większego znaczenia, bo ludzie to mają w dupie (bo przecież ich to nie dotyczy, a tak w ogóle to dobrze lewactwu). Tak samo jak mieli w dupie zawłaszczenie Trybunału Konstytucyjnego czy Sądu Najwyższego.

Ten naród ma komuszą, sowiecką mentalność i jedyne, co może naruszyć PiS to problemy z kasą, nic więcej

#protest #4konserwy #neuropa #bekazpisu
  • 43
  • Odpowiedz
@rorf46:
21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 17 sierpnia 1980
Żądania strajkujących załóg reprezentowanych przez Międzyzakładowy Komitet Strajkowy były następujące:

Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych, wynikająca z ratyfikowanej przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy dotyczącej wolności związkowych.
Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.
Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić
  • Odpowiedz
@rorf46: Był też jakiś procent Polaków, który popierał komunistów u schyłku komuny (~20% głosujących, plus 40% nie poszło na pierwsze wolne wybory). A teraz PiS swoją "tożsamościową" i "godnościową" narracją sprawił że choćby się waliło i paliło, wiele osób, które łykną te bzdury będzie ich popierać
  • Odpowiedz
@spere: dobrobyt nie spadł za PRL, gdyż takowego nie było. Ot każdy miał za darmo mieszkanie, dom, ziemię i jedzenie. Czego prostemu ludowi mogło brakować? Niczego, ewentualnie mentalna zawiść (bo somsiad ma dużego fiata). Problem powstał, gdy zaczęło nagle wszystkiego brakować z jedzeniem włącznie na kartki. Morał taki-socjal i nieroby dopiero ruszą dupsko, gdy zabraknie podstawowych dóbr, gdy darmową kasą będzie mógł podetrzeć tłuste dupsko i o ile będzie miał jeszcze
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: no oczywista sprawa. Sam większość życia żyłem w przekonaniu, że bohaterscy Polacy walczyli całym narodem przez xx lat o wolność. To wszystko okazało się kitem, a ludzie mieli taką samą mentalność jak teraz. I za 20 lat pewnie niewiele się zmieni. Choć może niektórych Netflix trochę wychowa...
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Serio - czy ktokolwiek walczący o obalenie komunizmu, wprowadzenie demokracji, prawa jednostki itp. odwalałby teraz coś takiego? (pomijam jednostki bo zawsze znajdzie się ktoś komu odwali) Pisowcy i ich wyznawcy mają totalnie odmienną wizję kraju, obyczajowości, tego jakie miejsce w tym porządku powinna zajmować religia, naszego miejsca w Europie/na świecie/relacji z innymi krajami i tak dalej, do tego dużo w ich szeregach zwykłych koniunkturalistów którzy za stanowisko i kasę zrobią
  • Odpowiedz
Chyba to, że jesteśmy w ciemnej dupie.


Niestety tak. Obecnie nie widzę wyjścia z tego ambarasu. W idealnej sytuacji należałoby przeprowadzić depisyzację na wzór dekomunizacji bo to co robią nie jest już kwestią posiadania "odmiennych poglądów". Gdyby nie UE to już miałbyś PRL 2.0 na pełnej #!$%@? - zresztą Genialny Strateg powiedział wczoraj - "gdy wprowadzimy praworządność, wielu z was pójdzie siedzieć".

Normalnie bym się spierał,


Gdyby ktoś mi to powiedział przed
  • Odpowiedz
Gdyby ktoś mi to powiedział przed rokiem 2015 też bym polemizował, bo tego wszystkiego się nie spodziewałem


@zirytowana_plaszczka: Możliwe, że ja Ci o tym mówiłem. Od 2009 roku przed tymi sku. synami Was tu ostrzegam i alarmuję. Do dziś słyszę śmichy chichy na ten temat.

Jest żle.

Ale nie wiem, kiedy pęknie wrzód. Czyli będzie gorzej.
  • Odpowiedz
@rorf46: Produktywni ludzie musza po prostu ten kraj olac, najlepiej sie glosuje nogami. Absolutnie nie ma sensu sie meczyc i czekac na nie wiadomo co, bo zmiana w mentalnosci nie nastepuje z dnia na dzien i zwyczajnie szkoda marnowac zycie i nerwy. Polacy dziury cywilizacyjnej nie przeskocza w rok, a nie wyglada na to, zeby w ogole mieli najmniejszy zamiar z tej dziury wylazic, bo na dole żubra starcza póki co
  • Odpowiedz
Ależ ten naród ma komuszą mentalność, niebywałe.


@rorf46: Ponieważ część narodu tak naprawdę nigdy nie chciała obalenia komuny. I trzeba to powiedzieć otwarcie.

A to pan Gierek dał dach nad głową, a to robota była państwowa i nie trzeba było się starać. Każdy w koło miał gówno ale równo poza partyjniakami walącymi wódę z władzą.
Potem przyszły lata 90., nie było już opiekuńczego państwa, okazało się że polskie zakłady produkują gówno,
  • Odpowiedz
@rorf46:
Ten rok, a szczególnie ostatni miesiąc, dał mi wiele powodów, żeby znienawidzić p0lskę. I przede wszystkim - p0laczków. Tępy naród niewolników! Ha-tfu! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Takiseprzecietniak: Dla niejednego Polaka wolność oznacza tyle, że może sobie wybrać, w którym januszexie będzie robił, w drodze z kołchozu do domu wybierze sobie jakie kupi szlugi, alkohol i mrożonkę, a potem na kanapie dokona wyboru programu w TV, którym będzie się ogłupiał przez resztę dnia.
  • Odpowiedz
@rorf46 Nie ważne kogo pałują tylko kontekst sytuacji. Jak Julka została #!$%@?ęta pałą to nie znaczy, że sobie nie zasłużyła. Jak Seba został #!$%@?ęty pałą to nie znaczy, że sobie zasłużył
  • Odpowiedz