Wpis z mikrobloga

@linek_big: @uefaman: nie wiem jak dużo miejsca będzie wam potrzebne. Tutaj było nielimitowane, więc można było wrzucać w opór i nie martwić się miejscem. Gdzie indziej jest już limit.

Z tych chmur, które znam, tylko BackBlaze.com ma nielimitowane miejsce za $60 rocznie.

Biorąc pod uwagę najtańszego dwudyskowego NASa i dwa dyski do niego po 6TB w RAID1, końcowa cena wychodzi (800+2*840) niecałe 2500zł. Przeliczając $60 na złotówki, to
  • Odpowiedz
@asd1asd: Dziękuję za odpowiedź.
Dlaczego przez 10 lat? Obawiam się że z 4TB zdjęć będę miał.

albo chmura z nielimitowanym miejscem przez 10 lat..


Jaki model NASa i dyski polecasz?
  • Odpowiedz
Dlaczego przez 10 lat?


@linek_big: w sensie, że w powyższym przypadku za cenę NASa i dysków masz 10 lat chmury.

Ja mam Qnapa TS-453Be i 4x4TB Seagate Ironwolf + dysk zewnętrzny na dodatkową kopię zdjęć. Ja się długo zastanawiałem, bo w necie zdania są podzielone - część za Qnapem, część za Synology.
  • Odpowiedz
@linek_big: gdzieś w komentarzach pod artykułem o google photos się spotkałem z informacją że yandex disk ma nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. takie rosyjskie google.

https://disk.yandex.com/
na ich stronie jest napisane, że zdjęcia z komórki w oryginalnej rozdzielczości za darmo. na razie póki google działa to czekam z transferem, bo taki odważny jeszcze nie jestem xD
  • Odpowiedz
@puc15: @linek_big: jakie decyzje? NAS, Yandex, czy jakieś inne rozwiązanie? Rozważam u siebie dalsze korzystanie z google photos i automatyczny backup + usuwanie zdjęć przez jakieś samodzielnie hostowane rozwiązanie. Ciekawe na ile to realne
  • Odpowiedz