Wpis z mikrobloga

#kwarantanna #wroclaw

Hej Mirki tak z ciekawości czy ktoś miał jakąś kontrolę na kwarantannie? Siedzę w domu i czekam na policję a oni nie przychodzą. Moja mama z miasteczka obok miała co dwa dni telefon i kontrolę a my od pt zero kontaktu. Troszkę mi smutno bo chciałam się zapoznać z niebieskimi.
  • 13
@Cyganeczka: od kiedy masz kwarantannę?

ja od 7.11 kwarantanna, od 10.11 aplikacja i codziennie 2x selfie, a policjant w tym czasie był jakoś x5, ale dopiero jakoś po 10.11 też zaczęli chodzić (3x domofon, 2x balkon)
@alerek2222 to grubo bo mam od piątku 13.11 i jedno selfie przy instalacji apki. Dwa razy automat z sanepidu o nałożonej izolacji i cisza. Chyba nikt nie potrafi do nas trafić bo wszelkie dostawy też nie trafiają na czele z kurierami.....
ja od 7.11 kwarantanna, od 10.11 aplikacja i codziennie 2x selfie, a policjant w tym czasie był jakoś x5, ale dopiero jakoś po 10.11 też zaczęli chodzić (3x domofon, 2x balkon)


@alerek2222: dopiero po 3 dniach skontaktował się z Tobą sanepid?
@norelka: ja mam kwarantannę z powodu koronawirusa u domownika - i tak dopiero po 3 dniach od pozytywa zadzwonił SANEPID do tego zakażonego i on podał moje dane i nr tel. ale wiedziałem, że od dnia jego pozytywa ja jako współlokator nie mogę już wychodzić, trzeba tego samemu pilnować bo SANEPID dzwoni i pyta o domowników nawet dopiero po kilku dniach.

A do mnie tylko automat zadzwonił, potwierdzić że nakładają kwarantannę
@alerek2222: ja też mam kwarantannę z powodu + u domownika, ale w dniu kiedy jechał na test mając gorączkę (wiadomo było, że na 90% to korona, jest ratownikiem medycznym) mając taką możliwość wyprowadził się z domu. Zgłosiliśmy się sami na kwarantannę w poniedziałek koło 16:00, do teraz nikt do nas nie dzwonił.

Zgłosiliśmy się sami, żeby mieć możliwość starania się o hajs z zusu (JDG), a niestety znam osoby, które miały
@Cyganeczka nic nie miałem, nikt się nie zgłosił, nikt nie dzwonił. Dostałem tylko smsowe polecenie skontaktowania się z lekarzem, co zrobiłem już wcześniej, bo czekalem na wynik i chciałem żeby mi L4 przedłużyła chociaż, ale okazało się że jestem zarażony, więc ¯_(ツ)_/¯

Ale byłem na izolacji, a nie na kwarantannie.