Wpis z mikrobloga

Bycie francuskim/niemieckim dyplomatą w rozmowach z polskimi musi być #!$%@?.
Pomyślcie.

Z przyjaciółmi zaczynasz zapraszać na imprezy biednego znajomego. Nie dokłada się do imprezy a i czasem pozwalasz mu coś wynieść by było mu lżej.
Po pewnym czasie, przyłapujesz go na załatwianiu się na dywan. Miota się między tłumaczeniami typu "tak, a o co chodzi?" i "to nie moje, to mojego poprzednika".
Zwracasz mu uwagę raz, drugi, trzeci. Nadal jest ci go żal więc nie chcesz go wyrzucać, ale mówisz: "Jeszcze jeśli raz zes*asz się na dywan to przychodzisz z własnym alkoholem."
Ten zamiast przyjąć to ze spokojem i zawstydzeniem krzyczy "hańba, skandal, zdrada. dyskryminacja. jak śmiesz tak mi grozić".

Protip dla tych którzy popierają stanowisko rządu.
Warto zauważyć, że by uniknąć tego zamieszania można było po prostu nie s*ać na dywan.

#bekazpisu #polska #polityka
  • 22
ze dokonuje sie ciagły drenaż mózgów i ze jestemy rezerwuarem taniej siły roboczej?


@hauderju2: Sam byś na klęczkach do Niemiec pełzł i błagał ich o wizę aby myć gary gdybyśmy nie byli w UE, bo bylibyśmy minimalnie bogatsi od Ukrainy XD

UE wpompowało w nas miliardy abyśmy nie byli chlewem obsranym gównem (a powinno im zależeć chyba aby było jak najgorzej - to wtedy więcej ludzi wyjedzie) a wam się #!$%@?ło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: komu wam?
ue (de) dorzucila hajs, zebysmy sobie zbudowali drogi, bo bez nich nie byloby sensu stawiac w naszym bantustanie swoich magazynow i montowni, w ktorych #!$%@? za miske cebuli polaczek biedaczek.
wygodnie sie jedzie po sciezce rowerowej z tabliczką "za hajs ue", co nie? a nie na to powinny isc dotacje.
@hauderju2: Ale fajnie też jak jest się mobilnym obywatelem, fajnie się uczy i pracuje za granicą i w ogóle świat jest ciekawszy jak się nie jest za żelazną kurtyną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Khaine: najpierw sprzedali nas Niemcom, później Rosjanom, pomagając wybić naszą inteligencję, a ci którzy uciekli, realizowali swoje dzieła, wspierając ich gospodarki i know-how. Po upadku PRLu wykupili większość resztek naszych firm, których produkcję przenieśli do Chin, albo zlikwidowali, a zamiast tego zaczęli produkować swoje towary, płacąc 1/4 tego co u siebie. Zrobili sobie z nas montownię, wmawiając ojkofobom, że przecież to dla nas wszystkich i oni są święci. To my jesteśmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xfin: a ja mam wrażenie, ze niektorzy dali sie za mocno zmanipulowac mediom i widza w ue jakies romantyczne ucielesnienie samego dobra.
zejdzcie na ziemie.
a ja mam wrażenie, ze niektorzy dali sie za mocno zmanipulowac mediom i widza w ue jakies romantyczne ucielesnienie samego dobra.

zejdzcie na ziemie.


@hauderju2: Ja po prostu w trakcie studiów korzystałem z paru unijnych udogodnień i chwalę sobie - dla mnie samo dobre.
Media niewiele mają z tym wspólnego, tylko moje osobiste doświadczenia.

Aha - i nie piszcie do mnie per "Wy", Towarzyszu ( ͡° ͜ʖ ͡°
@thorstein92: no przykład z dupy trochę, bo dodajmy jeszcze do tego to: twój znajomy jest taki jaki jest bo zaczął zadawać się z typem który doprowadził go do takiego stanu bo ty mimo tego, obiecałeś, że go nie zostawisz w potrzebie to sprzedałeś go za własny komfort aby był dziwką lokalnego gangusa ze wschodnich rejonów, a teraz przejmujesz się nim tylko ze wzgledu na to, że sprzedajesz mu produkty które wytwarzasz
Dużo lepsza interpretacja:

Tłumaczę najprościej. Zarabiasz 3900 pln i prowadzisz własny dom. Nagle ktoś Ci dokłada 100 pln z twojej składki i mówi że od dzisiaj to on rządzi w twoim domu? Pozwolisz za 1/40 dochodu nasrać na stół w swoim własnym domu? Tak to wygląda w największym skrócie.