Wpis z mikrobloga

@Reevhar: Dobrze mi się gra w top-down twin-stick shootery albo podobne, Ruiner, Hyper Light Drifter, Transistor.
Platformówki
Arcadowe ścigałki do których nie warto wyciągać pełnych dział, tj. kierownicy, mam tu na myśli Gridy i Dirty
@Reevhar: Wszystko zależy od gry np. w Shadow of War/Mordor grałem na PC na padzie i nie wyobrażam sobie inaczej, tak samo wszystkie Fify itp. Za to np. Deus Ex: Mankind Divided kupiłem w promce na PS4 i myślałem że coś mnie strzeli przy celowaniu - dokupiłem później wersję na Steamie i gra się elegancko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Reevhar: na myszce i klawie znacznie wygodniej gra się w gry wymagające wysokiej precyzji, np. gry fpp, fps (na padzie np. strasznie niewygodnie zbiera się pierdoły w Fallout 4 albo Skyrim, bo wycelowanie w mały przedmiot jest znacznie trudniejsze i wolniejsze).
Pad jest spoko do gier nie wymagajacych precyzji, np. w wiedźmina 3 bardzo dobrze gra się padem, oraz do gier samochodowych, bo lepiej kieruje się gałką i triggerami niż strzałkami
@Reevhar: Często klawiatura + mysz zapewnia większą precyzję, ale teraz to używam myszy tylko do shooterów i strategii. Jak odpalam nową grę to sobie ogarnę szybko całe sterowanie na padzie, a na klawie muszę przestawić na ludzkie ESDF i się nauczyć, a do tego postawa jest mniej zrelaksowana.