Wpis z mikrobloga

@Reevhar: Ścigałki. Wszystkie samochodówki itp. Reszta na klawiaturze i gryzoniu.

Choć do ostatniego Tomb Raidera się przełamałem i grałem na padzie.

Aha! No i w emulowane z nes/snes (mame32) oraz mordobicia (Tekken itp.) to tylko pad.
@Reevhar: Całe życie pcmasterrace, od dwóch lat mam ps4. Tak jak zawsze gra na padzie była abstrakcją, tak teraz powrót na klawiaturę+mysz w JAKIEJKOLWIEK grze to #!$%@? sprawa. Tyle przycisków, tyle dziwnych rzeczy... Masakra, odzwyczaiłem się. Także w takim warzone grałem na padzie, a po przejściu na myszke czuję się jakbym stopami grał. W MMORPG (eso) też o wiele wygodniej się już czuję padem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reevhar: Fifa, wyścigi, gry typu god of war, devil may cry to zdecydowanie na pada (no może wyścigi też są fajne na kierownicę), strategie, strzelanki to tylko i wyłącznie klawiatura + mysz, w resztę da się grać wygodnie na wszystkim. Z tym że w grach typu GTA ciężko się strzela na padzie
@Reevhar: zręcznościowe wyścigi (chociaż w stare NFS gram na klawiaturze z przyzwyczajenia), wszelakie bijatyki, overcooked, wszystkie sidescrolle typu celeste, hollow knight itp. Do tego jeżdzenie w Farmingu na padzie, a chodzenie na klawiaturze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obecnie większość gier jest zoptymalizowana też pod pada ze względu mna multiplatformowość. Coraz mniej jest gier typowo pod klawiaturę. Wiadomo że jak masz RPG bez wspomagaczy, to wygodniej na klawiaturze,