Wpis z mikrobloga

@artur-trzcionkowski: no właśnie nie za bardzo pełno, ale tak - dotarłem już też do tego. Tworzenie scen z dwoma warunkami staje się upierdliwe. Jedyny plus, że zdają się nie wskakiwać jednocześnie dwa warunki, gdzie 35 jest jednocześnie większe od 15 i od 30. Tylko musi przejść przez warunek "nie spełniony -> spełniony".
Dodatkowo ponoć są ograniczenia na AQI, że musi się zmienić o 20 punktów, albo co 30 minut, żeby chmura
@artur-trzcionkowski: tryb automatyczny w dolnym zakresie nie ma sensu - tam powinien być ręczny, żeby ominąć "chińskie normy", a które się "równają obrotami" z naszymi powyżej 40.
u mnie jest tak:
poniżej 8 wyłącz (8:00-21:59)
powyżej 15 ręczny (8:00-21:59)
poniżej 28 ręczny (8:00-21:59)
powyżej 30 auto (8:00-21-59)
22:00 nocny

Odstępy dla 8<>15 i 28<>30 mam celowo, żeby nie przeskakiwał w kółko między trybami, tylko przy większych wahaniach.
Póki co działa drugi
@cebula12klocuch13: ta, dalej się sprawdza. Ręczny tak, żeby nie wył mocniej niż automatyczny powyżej. Nie jestem teraz przy wifi, ale dość niska wartość - chyba coś w zakresie 7-12m2. Wiesz, żeby jak auto wskoczyło, to było głośniej, a nie ciszej niż przed chwilą :)

Jedyne co mnie już teraz boli, że nocny pracuje cały czas - to jest niby ok, bo masz powietrze na 001 rano. Tyle, że jak o ósmej
@RRybak: @artur-trzcionkowski: @cebula12klocuch13:
Cześć, piszę bo widzę, że macie jakieś doświadczenie z purifierem, mam ustawioną automatyzacje na podobnej zasadzie jak Ty @RRybak, tylko nie odpala mi się sama - jak wejde na telefonie w aplikacje i np. jest poniżej 8 to urządzenie się wyłączy, potem jak wejde i jest powyżej 15 to się włączy i odpali ręczny - tylko nie dzieje się to bez wejścia w aplikacje, co
@ogib: jaki masz telefon? Na przykład w xiaomi możesz dać apkę mi home do autostartu oraz dać na nią kłódkę, by zawsze działała :) JEst jeszcze druga sprawa: oczyszczacz ogólnie nie sprawdza na bieżąco jakości powietrza. Robi to, co około 30 minut i wtedy sprawdza automatyzacje, lub jeśli nagle zmieni się jakość powietrza o więcej niż 20 jednostek.
@artur-trzcionkowski: @cebula12klocuch13: mam xiaomi - dzięki za radę, tak zrobię :) Właśnie zauważyłem, że co około 30 minut się uruchamia ten automat, o 15:16 mi się wyłączył bo było poniżej zadanej wartości, potem o 16:16 się włączył bo skoczyło powyżej 15 - podejrzewam, że o tej 15:46 po prostu nie spełnił warunku więc co te 30 minut śmga.
@ogib: Też jestem na tym etapie, gdzie walczę z automatyzacją. Z tego co gdzieś przeczytałem, to ponoć jeśli aplikacja działa to oczyszczacz łapie reguły z telefonu. Natomiast gdy jest ona wyłączona, to oczyszczacz pobiera sobie reguły z serwera co 30 minut. Ale to śmieszne, że jak wskoczy na jakiś pułap to się włączy, a jak chcesz go wyłączyć to chyba trzeba czekać te 30 minut, aż sobie pobierze z serwera, że