Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc, majac do dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy złotych odłożonych (bliżej 100k niż 0 powiedzmy) chciałbym w coś sensownego zainwestować czesc pieniędzy. Nie licze na zadne kokosy, pieniądze leżą i po prostu żal mi coś d. ściska patrzac na oprocentowania na lokatach. Co polecacie?

#inwestycje #finanse #pieniadze #kiciochpyta i może #gielda dla zasięgu?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fb2c89f19da98000b9dda78
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 32
chociaż przyznam, że też mnie CFD na ropie zmiotło z planszy, ale to grałem symbolicznie, 30 minut i jesteś poza gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy jaka tolerancja ryzyka możesz w akcje pzu które powinno wzrosnąć w ciągu roku kilkadziesiąt procent i później wypłacać ci sporą dywidendę ale jest tam jakieś ryzyko bo to spółka skarbu państwa. Ew. pakuj się w legitne spółki dywidendowe grupa kęty np. wypłaca 6% co roku od tego odlicz podatek i masz stabilne ~4.5% rocznie bez martwienia się o cokolwiek a i może same akcje wzrosną. Szukaj spółek dywidendowych z
@AnonimoweMirkoWyznania: jak jesteś cierpliwy to giełda spółki skarbu państwa. PZU, PKO czy Orlen w ciągu 3 lat nawet 100% zysku. Im dłuższy horyzont tym pewniejszy duży zwrot. Jak masz mocniejsze nerwy to połowę w jakąś tania spółkę gamingową. Albo news tech. Np. Synerga. OML może jeszcze urośnie, z resztą trzeba czekać na spadki. Dobre spółki to też te z green energy Columbus czy MLS ale Columbus już odjechał. MLS. może jeszcze