Wpis z mikrobloga

@botereq: Powiem Ci tak - musisz pokombinować co Ci odpowiada. Mnie nigdy nie udało się uzyskać takiego smaku kawy z ekspresu automatycznego w domu (a mam sprzęt za kilka tysi) jaki miała ta zaparzona przez baristę w palarni. Kupowałam te same ziarna z których robiono mi kawę a jej smak i tak był inny (gorszy...) Z ekspresu przelewowego już smakowała lepiej. Na pewno robusta jest mocniejsza - ale nie jest uznawana
@botereq: jako nowy w temacie, mogę powiedzieć, że różnica jest ale nie tak dramatyczna jak ludzie opisują. Mam za sobą 3 pierwsze paczki speciality 2 pod przelew 1 pod espresso. Ja chyba nie mam tak dobrych kubków smakowych aby odróżnić te wszystkie nuty wypisane przez producenta. Dla mnie największą różnicą po przejściu z mielonej lavazzy na ziarniste speciality był zapach. Zapach jest kosmiczny, aromat nie może się z niczym równać.
@Dru_Gru: take it easy, mam mlynek i akcesoria ;) po prostu do tej pory mialem postawiona granice na kawe, ale widze, ze na innych stronach mozna dorwac taniej. dzieki za polecenie, na pewno sprobuje