Wpis z mikrobloga

Dzień dobry.
Zaburzenia widzenia, nie ważne jaka jest pora dnia.
Miewałem kiedyś migrenę z aurą wzrokową, ktore odziwo zniknęły - nie mam ich od ok 5 lat.
Od roku mecze się ze swoim wzrokiem i możliwe że z głową. Gdy czytam, większość liter mi się ścina, częściej zlewają. Dziwne jest uczucie idąc ulicą i nagle znika na sekundę coś co przed chwilą widziałem. Dodam zdjęcie również jak ja widzę mój środek pola widzenia. Fotka ma na celu tylko ewentualnie rozpoznać "chorobę", ten objaw jest ciągle w jednym miejscu nie znika, ale mam wrażenie jakby np. był jakiś płyn zamknięty szczelnie w okrągłej kropce bądź kilku kropkach...
Byłem u okulisty, neurologa. Badania jakie wykonałem to rezonans magnetyczny głowy, oczodołu, ekg, eeg. Pole widzenia Oct plamki w kierunku Jaskry. Oraz badania krwi. Wszystkie badania wyszły bez zmian i lekarze nic nie stwierdzają. Więc się też zastanawiam, dlaczego ja ciągle to widzę, a lekarze nic?
A co do głowy, to mam wrażenie jakby coś mnie ściskało, a dokładnie coś na zasadzie czapki z daszkiem, która jest mocno ściśnięta. A generalnie nic na głowie nie mam, oprócz jeszcze włosów. Bóle głowy jedynie takie w skali od 1 do 10 - to takie 3 i rzadko. Dosyć często czuje jak moja głowa i twarz robiła się bardzo gorąca, ale bez gorączki... I dosyć często na lewej skroni pulsuje mi mega żyła, rzadziej z prawej strony... Na jakie kolwiek pytania. Będę odpowiadał...

A, noszę okulary do dali. I czuję jakby wzrok się pogorszył ściemnił się. Chociaż pomieszczenia są jasne... Często te objawy mnie rozpraszają.
#okulista #okulistyka #neurolog #neurologia #psychologia #psycholog #medycyna #lekarz
kris-krystian - Dzień dobry.
Zaburzenia widzenia, nie ważne jaka jest pora dnia.
Mi...

źródło: comment_1605542254BSjLs0iivJHN8iIqSZqP07.jpg

Pobierz
  • 18
@inny_89: Cukier w normie. Nadwaga na pewno nie. Jak już to w moim przypadku jest niedowaga. Aczkolwiek jestem szczupłą osoba po genach...
Co do nadciśnienia to nie wiem.
Generalnie sam sobie mierze ciśnienie w domu i jest w normie.. Rano i wieczorem.

Z tego wszystkiego zapisałem się teraz do psychologa, może to coś od tej strony. Sam już nie wiem. Męczy mnie już to wszystko.
@kris-krystian: Co do psychologa to przejść się warto chociaż ja osobiście mam mieszane uczucia co do tej profesji.

Jak wygląda Twój dzień? Opisz tutaj wszytko. Zaczynając od tego, o której wstajesz, co jesz co pijesz, o której godzinie, dużo się ruszasz? Siedzisz dużo przed komputerem? Przed telewizorem? Nad książkami?

Generalnie szukanie odpowiedzi przez interenet to od razu zaznaczam, że słaby pomysł ale podejrzewam,że skoro aż tutaj trafiłeś to znaczy, że lekarze
@inny_89: Półtora roku temu odszedłem z pracy, która można powiedzieć była kurierką, generalnie byłem kierowcą przez ok 3 lata. I odszedłem właśnie przez te dolegliwości. Alkohol - piłem codziennie po jednym lub po dwa piwa. W momencie gdy przestałem pracować przez niepełny rok nie piłem ani kawy, ani alkoholu, bo myślałem że to wina tych używek.
Wstaje różnie, bywały dni kiedy wstawałem i o 6 rano. Teraz czuję się bardziej zmęczony
@kris-krystian: Jakbym czytał o moich przypadłościach. Mam podobnie, szczególnie z migreną z aurą. Nie czujesz czasami, że masz za suche oczy? U mnie migrena z aurą jest najczęściej przy zmianach ciśnienia. Gdy mam za niskie wystarczy wziąć głęboki oddech i trzymam ile dam radę. Ciśnienie podskakuje i jest lepiej. Dodatkowo nawilżam kroplami oczy.
U dzieciństwie miałem torbiel pajęczynówki ale zbyt małą, żeby operować.
@GG99: nie wiem, ostatnimi czasy byłem nerwowy, ale nie jestem lekarzem, więc osobiście nie wiem. Odżywiam się w taki sposób że jednego dnia nie chce mi się jeść, a drugiego zjem jak za 3 osoby. A czasem tylko trochę różnie to bywa.
@kris-krystian: Pytam bo dużo zależy od bakterii w jelitach. Pomyśl o jakiej suplementacji albo chociaż o kefirze rano. Zacząłem pic codziennie rano 400 ml kefiru i jest lepiej