Wpis z mikrobloga

Siema Mirki!

Zamierzam kupić motocykl i waham się między 3 modelami:
1. #yamaha Fazer 600 S2 Moje marzenie od zawsze
https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz-yamaha-fz6-s2-fazer-abs-gmole-gwarancja-raty-ID6DmM54.html#8200f93a76

2. #honda CBF
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbf-honda-cbf-600-abs-3-kufry-deflektor-crash-pady-gwarancja-raty-ID6Dr4fl.html

3. #suzuki V-Storm 650 Nie brałem tego motocykla pod uwagę, ale po odwiedzeniu salonu/komisu zacząłem go mocno rozważać. Z całej trójki siedziało mi się na nim najwygodniej. Minusem są 2 cylindry i w sumie to tyle co wiem o tym motocyklu.
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl-suzuki-dl-650-vstrom-kufer-centralny-gmole-gwarancja-raty-ID6Di2lI.html

To będzie moje 2 motocykl, na pierwszej 125 zrobiłem 20k, dłuższe i krótsze trasy. Chce moto na wypady w koło komina +/-100km + sporadycznie dłuższe trasy 2-3 razy do roku na 300/400km. Szukam czegoś co będzie mało awaryjne, zwinne, nie musi być demonem prędkości, raczej jazda rekreacyjna, ewentualnie załatwienie czegoś na mieście, więc krótkie odcinki. Obstawiam przebieg 5k/rok. Czy są wśród Mirków posiadacze w/w i czy powinienem na coś szczególnie zwracać uwagę?

#motocykle #motoryzacja
  • 43
  • Odpowiedz
@OptiFinance: Sam jezdze fazerem tylko litrowym, i wiem ze nic wiecej mi nie potrzeba, najlepsze z czym do tej pory mialem stycznosc. Praktycznie bezawaryjnie, malo pali, mocy wystarczająco, wygodne no i zle nie wyglada. CBF faktycznie mulowata plus duzy opor wiatru, V2 to kwestia upodoban, mozna uwielbiac mozna nje trawic. Osobiście walilbym w ciemno w fazera, a nie myślałeś o bandicie 600 lub 650? Tez bardzo fajny sprzęt.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: zjeździlem już parę motocykli i myślę, że nie mając wielkiego porównania z uwagi na doświadczenie na 125ccm, któregokolwiek z tych 3 modeli nie weźmiesz bedziesz zadowolony. Jeśli masz jakieś zapędy off-roadowe to wybór v-stroma pozwoli Ci stwierdzić czy cz iść w to dalej czy zostać na asfalcie.

Nie rozpatrywałbym 2 garów w kategorii minusów. Mam obecnie wysokoobrotowe 600ccm i jednocylindrowe 650 i kazde z nich ma swój urok i zalety
  • Odpowiedz
@wojtrz: @xspeditor: Dokładnie jestem tego samego zdania, że każdy z tych moto mnie "spełni" i będzie wystarczający. Bardzo chodzi mi o niezawodność i czy po np. 2 latach kiedy trochę już przejadę, wracając do tego wyboru stwierdzę, że zrobiłem najlepiej. GB wiadomo że odpada. Wszystkie 3 moto to import Niemcy, sprzedawane przez ASO Kawaski, wizualnie bardzo zadbane, oglądałem całą trójkę i wyglądają świetnie! Tak czy siak moto trafi na przegląd
  • Odpowiedz
@OptiFinance: jeżeli chodzi o niezawodność to są takie standardy w swojej klasie. Nic nie zaskakuje w nich negatywnie. Pomyśl może o naked. Na twoją jazdę byłby wygodniejszy, szczególnie np po mieście i gdzieś na winklach poza miastem.
  • Odpowiedz
@OptiFinance: przesiadłem się z fz6 s1 2005 r na vstroma 650 2015r. Yamaha ma odczuwalnie więcej mocy, jest też mniejszy, zwinniejszy, lżejszy, dla mnie (jestem wysoki) to wada ale może Tobie to zagra. Wielkich problemów nie miałem z żadnym, raz padł regulator napięcia w fz6 ale nowy kosztował stówę więc bardziej się denerwowałem że elektryka wariowała. Nie wiem co jeszcze, musiałbyś pytać :D
  • Odpowiedz