Wpis z mikrobloga

Siemanko, mam pytanie laika, planuje zrobić upgrade hamulców do mojego roweru, obecnie posiadam Shimano BL-MT200 hydrauliczne i chce je wymienić na Sram Guide RSC. Pytanie czy mogę po prostu podmienić manetki i zaciski a przewody zostawić stare? #mtb #rower
  • 22
@kobrys13: Drobna uwaga, bo niedawno kupowałem komplet nowych hamulców: w pudełku masz zacisk z przewodem o długości 1 albo 1,7 metra (w zależności czy przód czy tył) i osobno klamkę. Wszystko jest teoretycznie zalane płynem i odpowietrzone.
Shimano SLX albo XT jak człowiek...


@yggdrasil: Ale wypadałoby dopytać, co za rower, jaka jazda, jaka waga zawodnika. Za mocne hamulce trudniej wyczuć. M.in. dlatego wciąż na tylnym kole w niektórych rowerach spotyka się tarcze 140 i 160 mm.
Może wystarczyłyby mu Deorki: 2 lub 4-tłoczkowe.

@MrBates: Do enduro SLX, zwłaszcza jak jesteś ciężki. W zwykłym MTB trail/XC Deorki wystarczają. Inwestujesz co najwyżej w inne klocki (niekoniecznie Shimano) i tarcze.
@Adwokat_Boga: @Cierpsanity: Nowa linia Deore x100 - czyli SLX, XT, XTR jest bardzo dobra - doskonała modulacja i siła hamowania.
Sram niestety od lat pokazuje, że na hamulcach się nie zna - i mówię to jako cierpiący użytkownik SRAMa.

Za Shimano też przemawia dostępność serwisu i łatwość w kolejnej odsprzedaży jeśli trzeba bo to też ważne aspekty.

W przyszłym roku pewnie będę zmieniał rower startowy XC i jak wciąż się
@kobrys13: Ja zdecydowałem się teraz na hamulce Deore M6120, ciężko wydawać opinię bo miałem je na jednym wyjeździe ale jest zdecydowana poprawa w stosunku do poprzednich Tektro i Sramów Leveli które miałem okazję kiedyś testować. Jestem dość lekki i nie jeżdżę super ostro, więc myślę że będą wystarczające.
@yggdrasil: Łańcuchy mam KMC, bardzo sobie chwalę chociaż wymieniam profilaktycznie co max 1kkm.

Muszę ogarnąć sobie jakiś demo day w tym czasie zarazy żeby spróbować nowego XT/XTR vs Srama Eagle.
Sram nawet z wkręconą gałęzią zawsze działał znakomicie. Jedyna wada to, że supporty mi się zacierają praktycznie co wyścig w błocie/wodzie.
@dran2: Mam fajna ofertę żeby kupić w okazyjnej cenie hamulce sram guide rsc a obecne hamulce są za słabe na tereny w których mieszkam(beskid sądecki) do tego jeszcze maja stare długie manetki i chce wymienić na coś mocniejszego