Wpis z mikrobloga

Streszczenie dzisiejszego odcinka:

Góró przez 3/4 h spuszcza się nad milimetrową (!) dokładnością wykonania szalunku do wieńczyka pod schody wewnętrzne (bez znaczenia dla czegokolwiek), a przez pozostałe 1/4 h - nad dokładnością szalunku słupa zewnętrznego pod balkon.

Przesunięte omyłkowo o 20 cm słupy na elewacji ogrodowej (istotne dla wyglądu elewacji, konstrukcji i układu wnętrz budynku) są pominięte w montażu wideo i komentarzu Twórcy, tylko gdzieś pod koniec Wiktor je zalewa z wiadra.

Pojawia się "bekowa" końcówka ZA KULISAMI.

PS. Filmy szefa jak zawsze najlepsze na prędkości x 2 ;)

#lukaszbudowlaniec #domza150tysiecy
berman - Streszczenie dzisiejszego odcinka: 

Góró przez 3/4 h spuszcza się nad mil...
  • 42
@berman: coś czuję, że ta część domu już nigdy nie zostanie uwieńczona na nagraniu:-( nawet jak postawi wszystko to nie pójdzie bo "ziemia, przejść się nie da, nic nie widać". Chamsko będzie brnął w bagno, że nic się nie stało i wszystko jest pięknie. Szkoda że nie mieszkam bliżej ogarnąłbym co jest na tablicy i poszukał właścicieli.

Przy okazji mógłbym sprawdzić kto jest tam kierownikiem (bo ŁB ma uprawnienia kierownika więc
Kiedyś tą elewację będzie musiał pokazać. Wyobrażam ją sobie tak, jak na załączonym obrazku ;)
Skąd wiesz, że ma uprawnienia wykonawcze? Raczej gadał coś, że skończył kurs pedagogiczny, aby móc uczyć praktykantów, ale tematu jego uprawnień wykonawczych nie kojarzę. I raczej nie kierownikuje na swoich budowach, bo co jakiś czas mówi, że "kierownik był, widział i odebrał" :)
berman - Kiedyś tą elewację będzie musiał pokazać. Wyobrażam ją sobie tak, jak na zał...

źródło: comment_1605517877NUZwB1sWzpBepyLlZyzokx.jpg

Pobierz
@jarzyn123: No pewnie, że powinien tak zrobić, ale z jakichś powodów nie chce. A stopy są ok, dlatego, że oczywiście jebnął się przy ich wyznaczaniu (miały być 106 cm od krawędzi, a zrobił na 160 cm i potem to poprawiali; jest na odcinku). Poza tym nie ustawiałby tak dokładnie zbrojeń słupów do jebniętych stóp. Po prostu przy zalewaniu tej ławy przesunęli całą belkę, razem ze słupami, ok 20 cm w lewo
@berman: O ku***, tam jest pomiędzy tymi słupami HS na 3 metry. Nie śledziłem tego projektu, myślałem że tam jest ściana jak na jego projekcie, a tutaj na tych słupach wisi podciąg, strop?, ściana szczytowa z paskudnym układem obciążeń i balkon.
Otóż to :) Sprawdź kilka ostatnich wątków w tagu (tam, gdzie jest po kilkadziesiąt wpisów) - dokładnie omawiamy, co się #!$%@? przez te przesunięte słupy: szerokość HSa (musi być zwężony obustronnie o min. 40 cm), położenie okien na piętrze, itd. Zastanawialiśmy się też, jak na tej ścianie chce zrobić balkon, skoro planuje zastąpić monolit terivą ;) Wisienką na torcie była wypowiedź ukasza, że KB przeliczył, że te słupy są niepotrzebne. A jednak
@kowal02: Mi się zdaje, że o 40 cm (bo z dwóch stron o 20 od pierwotnego położenia). Co nie zmienia faktu, że elewacja Sasanek 4 na pewno będzie od tego piękniejsza, wnętrze rozświetlone i bardziej funkcjonalne ;)
@Mukdaar: Szczerze mówiąc, nie jestem technikiem, nie drążyłem tematu. Znalazłem Ci na szybko artykuł o historii uprawnień:

http://www.przegladbudowlany.pl/2017/01/2017-01-49-Kucharczyk-Uprawnienia.pdf

Na str. 52 czwarty akapit od góry napisano "1 stycznia 2006 r (...) Pozbawiono również możliwości uzyskania uprawnień osoby posiadające tytuł technika w budownictwie". Ukasz to rocznik 83, do końca 2005 r. mógł mieć skończone technikum nawet z jakiś poślizgiem, więc i uprawnienia mógł wtedy jakoś zdobyć.