Wpis z mikrobloga

@Scorpjon: @Clefairy: Splendor jest ciekawy, ale prawdę mówiąc zdecydowanie bym polecił Sagradę jako pierwszą abstrakcyjną grę logiczną. Poziom wejścia jest podobny, za to dodaje trochę więcej emocji gdy ktoś Ci podbiera idealną dla Ciebie kość. A przy okazji wydaje się być lepiej regrywalna dzięki różnym kartom celów, celów indywidualnych i różnym przedmiotom. Do tego Sagrada ma dwa dodatki (Splendro ma jeden) i są wyżej oceniane na BGG.
Ocena
  • Odpowiedz
@Clefairy: Spoko. Miałem przerwę od planszówek jakieś 4 lata. Teraz wracam :)
Dzieci podrosły i szukam czegoś prostszego, bo na półce same trudniejsze (horror w arkham, descent, karciani od ffg).
Pamietam ja zaczynałem od Carcassonne. Twoja lista śmiało mogłaby być 3-4 razy większa :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ugly0ne: z łatwiekszych patchwork, pandemic, z trudniejszych Pięć Klanów, ale jak ktoś już wspomniał nie do dodstania, Aeon's End świetnie działa na dwóch i Osadnicy Królestwa Północy. Z hardcorowych Twilight Struggle oraz Mage Wars Arena.
  • Odpowiedz
@Deska_o0: kusi mnie taka planszóweczka jak Nemesis, zarówno przez tematykę, jak i piękne figurki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale 500 zeta to duzio, a muszę mieć jeszcze na Zew Cthulhu i DnD
  • Odpowiedz