Wpis z mikrobloga

przecież z tych słów wynika, że osobiście nie popiera aborcji na życzenie, ale każda kobieta powinna mieć swobodny wybór w tej w kwestii.


@Xianist: no nie, jakbym czytał kuców 2014 tłumaczących nauki JKMa. Nic nie ma w tym zdaniu o jego osobistych poglądach. Jest zapraszany do programów publicystycznych jako prezes PO a nie Borys Budka obywatel, pasjonat biegania.
  • Odpowiedz
@ajuto00: jest ustami PO. Jak się wypowiada jako zwolennik/przeciwnik, to odczytuje to jako stanowisko partii. Mnie obchodzi to, jaką rzeczywistość chce dla mnie wykreować jako polityk. To, czy sam zdecydowałby się z żoną na aborcje mnie nie interesuje.
  • Odpowiedz
neoliberalizm to kwintesencja centryzmu


@MKULTRA: yyy, nie - neoliberalizm, to jeden z dwóch nurtów liberalnych obecnych dzisiaj w polityce wraz z socjalliberalizmem i nie wiem co w nim centrycznego, bo gospodarczo jest najbardziej na prawo jak się da w realnym świecie, a społecznie też w większości łączy się z konserwatyzmem, żeby taka partia miała wgl jakieś poparcie (konserwatyzm daje poparcie wśród ludzi biedniejszych, czego polityka gospodarcza by nie dała), kończąc,
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: możliwym jest, że w innym momencie wyraził on swoją osobistą opinię, a w innym podejście do kwestii legislacyjnej. Jedno z drugim nie stanowią sprzeczności, ale zestawione obok siebie, jak w tym opisie już mogą coś takiego sugerować. IMHO jest to bardziej problem treści twitterowego opisu, a nie tego, co powiedział Budka.
  • Odpowiedz
jest ustami PO. Jak się wypowiada jako zwolennik/przeciwnik, to odczytuje to jako stanowisko partii. Mnie obchodzi to, jaką rzeczywistość chce dla mnie wykreować jako polityk. To, czy sam zdecydowałby się z żoną na aborcje mnie nie interesuje.


@LebronAntetokounmpo: Jak jesteś zainteresowany rzeczywistością, jaką chce kreować, to nie sugeruj się jednym wypowiedzianym zdaniem.

Między czymś takim jak "aborcja na życzenie" a zupełnym jej zakazem jest mnóstwo pośrednich stanowisk, które umożliwiają podjęcie
  • Odpowiedz
@diogene: Oj tak, pan i władca opozycyjnej partii robi sobie nie wiem co. Mówi o aborcji na życzenie gdzie nie ma w ogole takiego postulatu i jednocześnie nazywając ją tak pokazuje ze podchodzi do tego jak do antykoncepcji.

Hej jestem liderem partii i zostałem tutaj zaproszony prywatnie wiec nie sugerujcie się tym co powiem ale jestem przeciw liberalizacji prawa do aborcji bo nie ma to najmniejszego sensu
  • Odpowiedz