Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakąś fajną klawiaturę do 400 zł? Mam teraz microsoft 900 desktop, nie jest najgorsza, ale ostatnio spędzam przy niej bardzo dużo czasu i zaczyna mnie męczyć.

Słyszałem, że do takich dłuższych sesji lepsza jest mechaniczna i znalazałem Keychron K2 v2. Jest coś lepszego? Warto iść w mechaniczą #klawiatura do #programowanie? Raczej nie chciałbym nic bardzo gamingowego

I jeszcze jedno, blue switche - podobno bardzo głośne, myślałem raczej o brown, wspólokatorzy mnie znienawidzą, czy jakoś ujdzie?
  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@poloq: ja wziąłem sobie na próbę ornata która jest połączeniem mechanicznej z membranową i zostaje na dłużej. Cichsza niz mechaniczna co nie przeszkadza innym aż tak a świetnie się na niej pisze
@Snaki: v2? Różnica w komforcie jest zauważalna? Fajna bo ma podpórkę dodatkowo

@WykresFunkcji: Po przeczytaniu opnii w sieci mam podobne wrażenie, ludzie mówią, ze piszą dużo szybciej itd. Chociaż no nigdy nie miałem takiej, więc możliwe. Co do ergonomic, masz ją? Taki układ faktycznie się sprawdza? Długo trzeba się przyzwyczajać? Wygląda całkiem nieźle, ale martwi mnie, że w obsługiwanych jest tylko windows, nie będzie problemów na linuxie?
@poloq: v2 różni się chyba tylko jakims scrollem na klawiaturze więc bez różnicy. Warto wypróbować bo jest specyficzna ale jak dla mnie łączy dobre cechy obu typów klawiatur, nie każdemu podejdzie oczywiście ale dla mnie jest idealna. Widziałem że w media marktach wystawiali
@Snaki: szkoda, że jest ten lockdown, będzie trzeba pobawić się w zwroty ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale może spróbuję, chyba nie ma lepszego sposobu, żeby trafić na ideał
@poloq: Ręce leżą bardzo wygodnie, nadgarstki się nie męczą, ma dużą podpórkę pod dłonie, więc pod tym względem się sprawdza. Jest solidnie wykonana. Co do przyzwyczajania, na początku jest trochę dziwnie i zdarza się nacisnąć zły klawisz raz na jakiś czas, ale w gruncie rzeczy jest to prawie to samo co standardowa klawiatura, więc po paru dniach już człowiek o tym zapomina + to dobry moment, żeby zreflektować się nad swoją
@zawadzio: Słyszałem dobre opinie, ale jest bardzo podobna do mojej obecnej. Plus, mocno ją reklamują jako "dla programistów", jakoś chyba jestem uprzedzony do takich sloganów. Używasz? Wziąłeś może też tę podpórkę? Zdarza Ci się pracować po 8h+? Czujesz jakiś dyskomfort?

@WykresFunkcji: tak, moja jest okropna, źle układam ręce - gdy staram się to poprawić, szybkość pisania spada 2x, ale chyba warto. Sama klawiatura wygląda naprawdę ciekawie, chyba spróbuję zamówić kilka
@poloq: Od siebie polecam zainteresować się Microsoft Sculpt Ergonomics (choć troszeczkę może przekraczać twój budżet - ceny jak i opinie znajdziesz np. tutaj, jest też sporo recenzji z prawdziwego zdarzenia w internecie). Korzystałem z takiej przez ok 6 miesięcy i po ok. dwóch tygodniach przyzwyczajania się widać sporą różnicę w wygodzie i prędkości pisania.
@youknowiknow: tak o podobnej właśnie wspominał WykresFunkcji, ta jest chyba krokiem dalej w tę stronę. Najlepiej byłoby zamówić wszystkie i posiedzieć przy każdej kilka godzin ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale przyznam, że coraz bardziej się przekonuję do takiego wynalazku