Wpis z mikrobloga

Nie powiem, spodziewałem się większego skoku pomiędzy nowymi generacjami. Chyba nic nie przebije przesiadki z PSX na PS2 - takiego WOW to raczej nigdy nie zobaczymy. Mam wrażenie że "nowa generacja" to PS4 Pro,2 i XboxOneX,2, po prostu ostrzej i płynniej. Ciekawe co zrobią studia jak okiełznają architekturę bo chwilowo to RemasterStation5 i XboxRemasteredX ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ps5 #xbox #xboxseriesx #xboxone #ps4
  • 37
@NoKappaSoldier73: Nic nie powtórzy efektu przeskoku z liczby trójkątów i rozdzielczości z ps1 na ps2, ale nie powiesz, że takie Uncharted 4 w 4/8K 60FPS z RT, haptic feedback i "zremasterowaną" fizyką to nie byłoby znowu zupełnie inne doświadczenie. Oryginał by wyglądał jak Uncharted na ps3
Możliwości teoretycznie jeszcze są, ciekawe tylko czy na tych procesorach już się to stanie i czy będzie to wykonalne dla developerów czy np robienie dobrej
Gry podgonią PC i tylko tyle.


@rybak17: Wiem że się zesrają na mnie konsolowcy, ale jestem zdania że ogólnie technologia jest stopowana przez konsole, RTX od kiedy są ? Od roku czy dwóch się o nich mówi i powoli tworzy, dyski SSD to dla PCciarzy zupełnie normalna sprawa, tylko konsolowcą się to wciska jako przyszłość gamingu i taką nowość jakby to było od wczoraj xDDD

Uncharted 4, Forza Horizon 4, Battlefield
Uncharted 4 w 4/8K 60FPS z RT, haptic feedback i "zremasterowaną" fizyką to nie byłoby znowu zupełnie inne doświadczenie.


@FeC7800: No byłoby, ale dla mnie ciągłe granie w to samo to jak zjedzenie dobrej pizzy, ale chciałbyś zrobić jeszcze lepszą. No to dodajesz dużo sera, pomidorów, parmezanu, grzybów a potem się dziwisz że ciasto jest ciężkie, tłuste i rozlatuje się w rękach zanim zdążysz ugryźć. Ile można grać w to samo,
@MrPawlo112: Chodzi mi oczywiście o dowolną grę tak dopracowaną jak U4 ale lepszą o m.in. to co napisałem, nie faktyczny remaster U4.
Wierzę, że mimo, że U4, God of War, Forza itd obecnie zachwycają, to zagranie w coś dopracowanego w 4/8K 60+fps, RT, idealnym motion capture, z nowej jakości fizyką itp itd byłoby jednak czymś nowym, po czym na Uncharted4 byś patrzał jak teraz na Uncharted na ps3
Uncharted 4 w 4/8K 60FPS z RT, haptic feedback i "zremasterowaną" fizyką to nie byłoby znowu zupełnie inne doświadczenie.


@FeC7800: No byłoby, ale dla mnie ciągłe granie w to samo to jak zjedzenie dobrej pizzy, ale chciałbyś zrobić jeszcze lepszą. No to dodajesz dużo sera, pomidorów, parmezanu, grzybów a potem się dziwisz że ciasto jest ciężkie, tłuste i rozlatuje się w rękach zanim zdążysz ugryźć. Ile można grać w to samo,
ale w wielu grach na nowe konsole masz już opcję więcej fps kosztem rozdzielczości, na dniach wyjdzie łatka do Dooma Eternal na nowe konsole i będziesz miał 120 fps z dynamiczna rozdzielczością


@Gronbar: ale ja nie napisałem "ehh, szkoda że nie da się pograć w 60fps", tylko chodzi mi o to że taki Doom tworzony pod 1080p/60fps mógłby zasoby przeznaczyć na coś innego zamiast rozdzielczość 4k. A jak wejdzie w grach