Wpis z mikrobloga

Mirasy, chciałem spróbować swoich sił w #handel trochę poczytałem jak zamawiać w hurtowni i wychodzi, że muszę mieć działalność gospodarczą, da radę to jakoś obejść? Działalność gospodarczą co prawda mam, ale jednoosobowa firma remontowa i działam na zasadach ryczałtu, więc to chyba w żaden sposób mi nie pomaga jeśli chciałbym wejść w handel? #pytaniedoeksperta #ksiegowosc #kiciochpyta
  • 8
@bartus88 ale to jest szansa że hurtownie będą chcialy iść na coś takiego? Chodzi mi o podatek, bo w hurcie masz cenę netto, ale jak to wygląda w przypadku działalności nierejestrowanej? Musiałbym płacić brutto?
@Cebulaburak: zawsze płaci się brutto, gdy jesteś aktywnym podatnikiem VAT możesz sobie go odliczyć od sprzedaży. Nawet prowadząc firmę nierejestrowaną możesz zrezygnować ze zwolnienia z opodatkowania VAT.
@Cebulaburak: Koledzy z góry Ci trochę tutaj #!$%@? głupot, w dobrym wykopowym stylu "nie znam się a się wypowiem". Jak masz JDG i jesteś na ryczałcie to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby handlować. Zapłacisz od tego 3%. VAT to już zupełnie inna bajka i równie dobrze możesz na nim być jak i nie być.