Wpis z mikrobloga

Mirki, chce sobie kupić pierwszego mechanika, ale nie wiem jakie switche wybrać. Waham się między red a brown od Kailh. Powiedzmy, że więcej piszę, niż gram. Co byście wybrali? Ma to duże znaczenie, jeśli wcześniej nie miałem mechanika?
#pc #gry #pcmasterrace
  • 10
@lenfant: red głośne i klikające, brown pomiędzy, blue ciche i najmniej klikające najlepiej samemu przetestować, niektórzy wolą red i takie odczucie jakbyś pisał na maszynie, ja mam brown, ale trochę mnie już irytuje ich klikanie, że chyba następnym razem brałbym blue
@lenfant: Zignoruj ten komentarz od @Gronbar powyżej, bo to totalna bzdura.
mx red - opór jednostajny lekki, brak kliku
mx black - opór jednostajny silny, brak kliku
mx brown - lekki opór do charakterystycznego kliku
mx blue - podobnie jak brown, ale bardziej charakterystyczny i głośny! klik, trochę jak maszyna do pisania
@lenfant: Brown właśnie najbardziej odpowiada w komforcie membranówkom, aczkolwiek jest głośniejsza. Red ma zupełnie inny charakter kliknięcia - czasem ciężko wyczuć, czy klawisz został już wciśnięty czy nie, ale za to prawie nie wydaje dźwięków.
@lenfant: ja mam dwie blue i browny, i szczerze powiem, ze na blue z oringami pod spodem jest miodzio, troszkę głośno, ale jak się rozpędzę na brownach to też keycapy troszkę słychać :)

Teraz siedzę na brownach. Mam je jako hotswapable, więc jak mi się znudzą kupię sobie pakiet nowych przełączników i wymienię

ale jak masz dylemat to idź do jakiegoś sklepu, u mnie np w mediamarkt jest od groma klawiatur
@lenfant: Niebieskie są o tyle specyficzne że na innej wysokości "odklikuje" niż zalicza kliknięcie, w grach na początku często się łapałem że postać idzie po ukosie bo niewystarczająco mocno odpuściłem klawisz, ale że nie gram jakoś mega dużo to tbw, bo po przejściu z klawiatury w laptopie pisze mi się zajebiście.
Weź pod uwagę że jeżeli nie mieszkasz sam to ryzykujesz że rodzina/dziewczyna/współlokator ci tą klawiaturę wsadzą do dupy jak będziesz
@Dave987654321: no dlatego chce, żeby były jak najcichsze. w tej chwili mam membranówkę, która jest w teorii cicha, ale są takie luzy na klawiszach, że robi hałas jak maszyna do pisania.
dlatego pod uwagę biorę tylko red/brown
@lenfant: Przejdź się do jakiegoś sklepu i poklikaj, nie ma innego wyjścia, pamiętaj też że samemu się odbiera to inaczej a inaczej jak słyszysz że ktoś inny pisze.
Ogólnie chyba każda klawiatura mechaniczna będzie głośniejsza od membranówki, po prostu niektóre tylko trochę a inne dużo