Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zamówiłem sobie raport #bik i wyczytałem w internecie, że jakiś czas temu Biuro Informacji Kredytowej zmieniło sposób punktacji i mieli przyznawać punkty w skali od 0 do 100. Tym czasem na moim raporcie mam ocenę 5 gwiazdek i 551 punktów. Czy to dobry wynik? Nie wiem w jakiej to skali jest więc sam nie ocenie

#banki #kredyt
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
@magucio w jaki sposób zamówiłeś raport, że masz taką skalę punktową? U mnie jest od 0-100 gdzie: 0-58 oznacza (Niską) 59-68 (Umiarkowaną) 69-73 (Dobrą) 74-79 (Bardzo dobrą) 80-100 (Doskonałą).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FHA96: w zależności od tego jaki raport chcesz ceny są różne. Ja wybrałem raport PLUS z informacja o ocenie punktowej i kosztowało mnie to 32 zl
  • Odpowiedz
  • 1
@magucio gdybyś generował to przez BIK, to zapłaciłbyś 19 zł. Warto również wykupić roczny pakiet za 99 zł, gdzie masz 12 raportów oraz alerty o zapytaniach i zamkniętych produktach. Zdarzają się też promocje :)
  • Odpowiedz
@magucio: tylko PKO BP jeszcze stosuje stara skale do 631 pkk.
551 pkt to bardzo bardzo wysoki scoring - w mojej kilkuletniej karierze zawodowej, widziałem taka punktacje moze kilka razy w życiu (system 1-100 jest dopiero bodajze od 2 lat) - w dawnej punktacji w wielu bankach od około 480pkt juz sie zaczynal dobry scoring, 510+ to juz byl bardzo dobry.
  • Odpowiedz
@misziro: na cofaniu zgody na przetwarzanie :) Dla zobowiazan dla ktorych byly opoznienia do 60 dni nie jest to takie trudne, schody zaczynaja sie przy zobowiazanich pozywaj 60 dni - bo wtedy bik moze przetwarzac takie zobowiazanie nawet przez 5 lat, bez twojej zgody ;) ale tez sie da to wyczyscic - wtedy zobowiazanie z zamknietych, przechodzi do zamknietych przetwarzanych w celach statystycznych - nie jest to widoczne dla banków i
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. mam w planach w najbliższym czasie kredyt hipoteczny. sprawdziłem raport w BIK, a tu klops. 57/100. w 2017 coś pomieszałem z płatnościami za raty za zakup jakiejś elektroniki. no i w późniejszym czasie zdarzały się jakieś kilku/kilkunasto dniowe opóźnienia. i teraz stres się pojawia w związku z tym i to niemały
  • Odpowiedz